Sytuacja daleka od dobrej. Setki kolejnych zakażeń w regionie

13
Fot. Ashkan Forouzani / Unsplash
Według piątkowego raport Ministerstwa Zdrowia potwierdzono ponad 26 tysięcy nowych zakażeń. 349 osób przegrało walkę z chorobą. W regionie sytuacja wciąż jest dynamiczna i w niektórych powiatach odnotowuje się bardzo duży przyrost zakażonych osób: powiat krotoszyński (102/0), ostrowski (98/0), jarociński (60/0), Kalisz (54/1), pleszewski (35/1), kępiński (33/0), kaliski (20/0) oraz ostrzeszowski (6/0).

W ciągu doby wykonano ponad 87 tys. testów na koronawirusa.

powiat/miasto dzienna liczba zakażeń dzienna liczba zgonów
jarociński 60 (138 wykonanych testów) 0
kaliski 20 (146 wykonanych testów) 0
kępiński 33 (93 wykonane testy) 0
krotoszyński 102 (224 wykonane testy) 0
ostrowski 98 (237 wykonanych testów) 0
ostrzeszowski 6 (45 wykonanych testów) 0
pleszewski 35 (96 wykonanych testów) 1
Kalisz 54 (239 wykonanych testów)
1
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

13 KOMENTARZE

    • Zlecają więcej, bo coraz więcej ludzi się zgłasza z objawami. Poza tym współczynnik wykrywalności rośnie. Obecnie co trzeci test jest dodatni….

  1. Jest masakra to co się dzieje, 3 osoby z rodziny porozrzucanych po województwie w szpitalach na covid. Wszystkim życzę zdrowia, ludzie dbajcie o siebie i innych. Przestrzegajcie obostrzeń bo nie ma żartów.

  2. W pandemię wierzę ale w te niby szczepionki (produkt medyczny), niestety nie wierzę. Badania nad szczepionkami trwają kilka lat, a warunkowo przyjęty płyn nie jest szczepionką. Najpierw niech się wyszczepią medycy, celebryci i politycy. Ja zaczekam aż to ustrojstwo będzie szczepionką choć uważam, że nigdy nie będzie bo wirus mutuje i na poszczególne warianty trzeba będzie mieć szczepionki inne co roku….. Dziękuję, pozdrawiam 8 namawiam usilnie Rodacy stosujcie DDM

  3. W pandemię wierzę ale w te niby szczepionki (produkt medyczny), niestety nie wierzę. Badania nad szczepionkami trwają kilka lat, a warunkowo przyjęty płyn nie jest szczepionką. Najpierw niech się wyszczepią medycy, celebryci i politycy. Ja zaczekam aż to ustrojstwo będzie szczepionką choć uważam, że nigdy nie będzie bo wirus mutuje i na poszczególne warianty trzeba będzie mieć szczepionki inne co roku….. Dziękuję, pozdrawiam i namawiam usilnie Rodacy stosujcie DDM

  4. Zakładać maseczki. Z rodziną kontaktować się przez telefon. Jeszcze będziemy się spotykać, byle nie na cmentarzu.

    • Wierzycie w te ściery na twarzy, naprawdę ? To proponuję poświęcić 3 minuty na sprawdzenie czegoś. Zainstaluj sobie w telefonie apke „lupa”. Uruchom i przyłóż do maseczki z zoomem 5-6 razy. Ujrzysz w maseczce masę dziur. I teraz pomyśl, jak może uchronić cię ten kawałek szmatki przed patogenem, który żeby zobaczyć trzeba użyć mikroskopów elektronowych z zoomem kilku tysięcznym … Przestańcie w końcu jak te barany wierzyć we wszystko co Wam powiedzą i zacznijcie myśleć !

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick