DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Stworzyli miniaturowy bolid F1

Grupa licealistów z Pleszewa bierze udział w międzynarodowym konkursie. W jego ramach zaprojektowali i skonstruowali bolid Formuły 1, a wcześniej zaplanowali budżet, zdobyli fundusze i przeprowadzili kampanię informacyjno-promocyjną dotyczącą projektu. Gotowy model wysłali na konkurs. Teraz czekają na wyniki i marzą o finale w Singapurze. Czy się uda? Wszystko okaże się pod koniec czerwca.

Grupę biorącą udział w konkursie formuły 1, czyli Team Jet Plex Racing tworzy czworo pełnych determinacji, ambicji i pomysłów pleszewskich licealistów. To Filip Sokołowski, Gracjan Woliński, Szymon Rossa i Milena Sierżant. Sam projekt był bardzo szeroki. Prócz konstrukcji samego bolidu trzeba było wykonać szereg zadań, a to wymagało pracy zespołowej.

Projekt “F1 in Schools” jest uznawany za największy i najbardziej ekscytujący projekt edukacyjny rozwijający umiejętności związane z naukami ścisłymi. Efekt pracy młodych pleszewian bierze udział w pierwszym, krajowym etapie konkursu. Jeśli pleszewski team zwycięży, wszyscy polecą na finał do Singapuru, a to ich marzenie i zarazem nowe wyzwanie, bo bo na wyjazd także trzeba będzie poszukać sponsorów.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz