DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Stworzyli film o rapie i kupili sporo sprzętu, czyli rozwój technologiczny w ZSP 3

W szkole przy ulicy Zdunowskiej w Krotoszynie uczy się około 600 uczniów. W jej skład wchodzą technikum i szkoła branżowa. Dzięki projektom zewnętrzym placówka wyposażana jest w sprzęt elektroniczny i spcejalistyczne urządzenia do praktycznej nauki zawodu.

„Cyfrowa Szkoła Wielkopolska” to projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego. – Nasza szkoła uczestniczy w nim od 4 lat. Jego głównym celem jest podnoszenie tzw. kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. W jego ramach, placówki oświatowe doposażane są w sprzęt elektroniczny – tłumaczy Izabela Kossakowska, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Krotoszynie.

Szoła zyskała już m.in. zestaw do wideokonferencji i nową sieć bezprzewodową wraz z całą infrastrukturą sieciową za ponad 60 tys zł. – Korzystalismy z trzech podprojektów. Były to Klasy Akademickie, Ligi Przedmiotowe oraz Uczniowskie Labolatoria Informatyczne. W ramach drugiego z nich uczniowie rywalizowali z przedsatwicielami szkół z całej Wielkopolski, sprawdzając swoją wiedzę z różnych przedmiotów – mówi Robert Szczotka, nauczyciel fizyki i informatyki, koordynator projektu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolska”.

W ramach „Klasy akademickiej” grupa 18 uczniów stworzyła film pt. „Słuchać rapu i nie wyciągać z niego wniosków, to jak żyć i nie oddychać”, którym wygrała ubiegłoroczną edycję projektu. Z kolei w trakcie „Uczniowskich labolatoriów informatycznych” młodzież rozwijała swoje umiejętności z robotyki. Zadania polegały na konstruowaniu robotów z klocków, a także na nauce programowania.

„Cyfrowa Szkoła Wielkopolska” to nie jedyna inicjatywa realizowana przez placówkę przy ulicy Zdunowskiej. W ramach projektu „Otwieramy drzwi do kariery” pracownie fryzjerko-kosmetyczną, elektryczną i mechaniczną doposażono w nowoczesny sprzęt. Tym samym uczniowie podczas zajęć mogą pracować w podobnych warunkach jak w zakładach u pracodawcy. To sprzyja praktycznej, realnej nauce zawodów.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz