DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Królowa nauk nie tak łaskawa dla maturzystów, jak język polski [WIDEO]

Maturzyści mierzyli się w środę z królową nauk. 

Obowiązek zdawania matury z matematyki istniał w Polsce do 1983 roku. Później, po 27 latach przerwy ten egzamin wrócił i od 2010 roku abiturienci zobowiązani są do przystąpienia do jednego z najważniejszych sprawdzianów w życiu.

Egzamin maturalny z matematyki trwał 180 minut, a żeby zdać, należało go napisać na minimum 30%. Abiturienci na salę, w której pisali maturę, mogli zabrać kalkulator prosty, linijkę, cyrkiel i tablicę wzorów matematycznych.

CZYTAJ TEŻ: Bunt i relacje międzyludzkie na maturze z języka polskiego. Jak poszło maturzystom?

Kolejny egzamin jutro, w czwartek 9 maja. Tym razem maturzyści będą mierzyć się z wybranym językiem nowożytnym na poziomie podstawowym. Przed abiturientami jeszcze minimum jeden egzamin z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonych oraz dwa egzaminy ustne: z języka polskiego oraz wybranego języka obcego nowożytnego.

Wyniki matur mają zostać ogłoszone 9 lipca (wtorek).

A jakie emocje towarzyszyły tegorocznym maturzystom, absolwentom ostrowskiego Zespołu Szkół Ekonomicznych? Ci, z którymi rozmawialiśmy w większości czuli respekt przed królową nauk. Ich wypowiedzi można obejrzeć poniżej w materiale wideo.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz