Strażacy otrzymali nowy wóz. Jako nieliczni w Wielkopolsce

0
Gaszenie pożarów, niesienie pomocy przy wypadkach drogowych czy miejscowych zagrożeniach, jak usuwanie skutków wichur. Do tego typu zdarzeń będzie mógł wyjeżdżać nowy wóz strażacki, który trafił niedawno do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie. To jedyny pojazd, który w ramach wielkiego, ogólnokrajowego przetargu wartego 75 mln zł, został przypisany jednostce z południa Wielkopolski. Kolejny trafił do jednej z poznańskich jednostek.

Nowoczesny pojazd jest wyposażony w zbiornik na wodę o pojemności niemal 3 tys. litrów, zbiornik ze środkiem pianotwórczym o pojemności 340 litrów, system piany sprężonej ze zbiornikiem mogącym pomieścić 100 litrów, a także w autopompę o wydajności ok. 3 tys. litrów.

ZOBACZ TEŻ: Cysterna i „drabina” trafiły do strażaków [ZDJĘCIA]

Wóz, który od niedawna może być wykorzystywany w akcjach ratunkowych, zastąpi wysłużone kilkunastoletnie auto. Na razie nie wiadomo, do której jednostki trafi dotychczasowy pojazd będący na wyposażeniu PSP w Jarocinie. Choć powiat jarociński posiada wiele nowoczesnych wozów bojowych, nadal są jednostki, które korzystają z kilkunastoletnich bądź kilkudziesięcioletnich aut. Być może man, który służył zawodowym strażakom zastąpi jeden z takich wozów.

ZOBACZ TEŻ: Nowe wozy strażackie trafiły do Kalisza [ZDJĘCIA]

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick