Cysterna i “drabina” trafiły do strażaków [ZDJĘCIA]

0
Fot. Adam Majewski
Cysterna o pojemności 25 tys. litrów i wysięgnik to dwa nowe wozy, które trafiły do komend powiatowych Państwowych Straży Pożarnych w Ostrowie Wielkopolskim i Jarocinie.

Dwa nowe pojazdy trafiły do jednostek straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim i Jarocinie. Pierwszy z nich to cysterna, która zastąpi dotychczasowy, mocno już wysłużony wóz. Została ona przekazana Komendantowi Powiatowemu PSP w Ostrowie bryg. Jackowi Wiśniewskiemu.

Pojazd posiada zbiornik o pojemności 25 tys. litrów. Jest przystosowany do dowożenia wody podczas działań ratowniczo-gaśniczych. Jest niezbędny na obszarach objętych ogniem, gdzie występuje problem z zaopatrzeniem w wodę. Jak podkreślają ostrowscy strażacy, “może być również wykorzystywany do zaopatrzenia ludności w wodę w sytuacjach kryzysowych.

Drugi wóz trafił do jarocińskiej jednostki Państwowej Straży Pożarnej. Nie jest to cysterna, a podnośnik, który uzupełni flotę użytkowaną przez tamtejszych strażaków. Pojazd już przyjechał do bazy. Jak udało nam się ustalić, strażacy odbyli też szkolenie, aby zapoznać się z jego możliwościami.

Oba tego typu pojazdy po raz ostatni zostały wprowadzone do podziału bojowego ćwierć wieku temu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl