Najnowocześniejszy wóz trafił do OSP Potarzyca

0
Najpierw dotarł na jarociński rynek, a później pojechał do macierzystej jednostki - OSP Potarzyca, aby zastąpić wysłużonego stara. Nowe volvo, które otrzymali niedawno strażacy ochotnicy to jeden z najnowocześniejszych pojazdów w powiecie jarocińskim.

Kosztował niemało, bo 950 tysięcy złotych, jednak będzie pomocny w dbaniu o bezpieczeństwo mieszkańców nie tylko w razie pożaru czy usuwania skutków nawałnic, ale także przy okazji wypadków drogowych i innych miejscowych zagrożeń. Nowoczesny wóz, który trafił do OSP Potarzyca, zastąpił wysłużonego stara, który potrafił się zepsuć w najmniej oczekiwanym momencie.

Nowy pojazd, a więc Volvo FLD3C, FL to prawdziwy skok technologiczny w porównaniu z wysłużonym starem. Jest to pierwszy w gminie Jarocin wóz z system sprężonej piany, będący na wyposażeniu jednostki OSP.

ZOBACZ TEŻ: Strażacy z Jarocina murem za Owsiakiem

Strażacy ochotnicy ubiegali się o zakup nowego pojazdu od dłuższego czasu. Zebranie niemal miliona złotych nie było jednak łatwe. Starania rozpoczęli od zgłoszenia się do władz gminy. Dopiero zabezpieczenie pieniędzy w budżecie mogło spowodowało, że można było się ubiegać o przyznanie dofinansowania z zewnątrz. Gmina Jarocin zabezpieczyła 499 314,00 złotych, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przeznaczyło na ten zakup 100 000 złotych, a Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu dał kolejne 350 000 złotych.

Po zaprezentowaniu auta na jarocińskim rynku następnie pojechało ono do Potarzycy, gdzie mieszkańcy zgotowali niezapomniane powitanie. Wysłużony star prowadził nowy wóz strażacki w szpalerze z rac, a na ulice miejscowości wyszło wielu mieszkańców. – To było prawdziwe święto, bo nie często się zdarza, że otrzymujemy taki sprzęt – mówią strażacy.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick