Stara Przepompownia Misterem Budownictwa 2015

0

Remont i adaptacja trwały 5 lat, ale było warto. Budynek dawnej przepompowni ścieków w Ostrowie – jego przebudowa i rozbudowa, z przeznaczeniem na salę muzealną, salę widowiskową, klub muzyczny, restaurację, siłownię i lokale mieszkalne – zdobył tytuł Mistera Budownictwa południowej Wielkopolski za rok 2015.

Oprócz nagrody głównej kapituła przyznała 11 tytułów mistera i 3 tytuły wicemistera w poszczególnych kategoriach. W Ostrowie lub najbliższej okolicy zostało 5 tytułów. W kategorii obiektów służby zdrowia doceniono budynek apteki przy Krotoszyńskiej, za najlepszą inwestycję administarcyjno-biurową zeszłego roku uznano przebudowę i adaptacje na biura kotłowni przy ulicy Lotniczej, a hala Dombudu przy ulicy Leśnej w Odolanowie została misterem w kategorii budynków przemysłowych i produkcyjnych.

Za najlepsze budownictwo rolnicze uznano kurnik w podostrowskim Lewkowcu, a vicemisterem w kategorii budownictwa produkcyjno-magazynowego została hala Pupil Foods w Raczycach pod Odolanowem.

Jedna z nagród – w kategorii obiektów oświatowych – trafiła też do Pleszewa, za rewitalizację tamtejszego liceum. Nagrodę w kategorii budownictwa wodnego uzyskała też wyremontowana w zeszłym roku zapora czołowa zbiornika w Kobylej Górze. Tytuł wicemistera w kategorii budownictwa wielorodzinnego powędrował do Boczkowa w gminie Nowe Skalmierzyce, a wśród wyróżnionych znalazły się też inwestycje z Kalisza, Kościelnej Wsi i Turku oraz obiekty infrastruktury energetycznej i teletechchnicznej.

Agnieszka Kurzawa
redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick