DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Stanął przed sądem i przeprosił. Drugi nie przyznał się do zarzutu

Rozpoczął się proces dwóch mężczyzn oskarżonych w sprawie dotyczącej oblania innego mężczyzny kwasem. Sprawa dotyczyła zajścia, które miało miejsce w połowie stycznia 2022 roku. Jak wynika z ustaleń śledczych, przy ulicy Chopina w Kaliszu zaatakowany został 49-latek. Z poparzeniami trafił do szpitala, a napastnik uciekł z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego. Później dotarli także do osoby, którą podejrzewano o zlecenie ataku.

Dwaj mężczyźni w tej sprawie stanęli właśnie przed sądem. – Oskarżony Gracjan I. przyznał się do zarzucanego mu czynu, odmówił składania wyjaśnień, jednocześnie przeprosił pokrzywdzonego za dokonanie tego czynu. Jeżeli chodzi o drugiego z oskarżonych, Zdzisława O., on nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, przede wszystkim w zakresie nakłaniania do dokonania oblania kwasem. W obszernych wyjaśnieniach kwestionował swoje sprawstwo w tym zdarzeniu i jednocześnie uwypuklił konflikt rodzinny, jaki ma miejsce – informuje Edyta Janiszewska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kaliszu.

Podczas rozprawy przesłuchano również pokrzywdzonego, który opowiedział o przebiegu zdarzenia z jego perspektywy oraz o licznych i ciężkich obrażeniach, których doznał na skutek oblania kwasem.

Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat. Sprawa pozostaje w toku. W najbliższych dniach odbędą się kolejne posiedzenia sądu. Na razie nie wiadomo, kiedy zapadnie wyrok w tej sprawie.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz