Akt oskarżenia trafił do sądu. Wracamy do sprawy oblania przedsiębiorcy kwasem

0
Dwóch mężczyzn w wieku 23 i 61 lat usłyszało zarzuty w sprawie oblania innego mężczyzny kwasem siarkowym. To dalszy ciąg sprawy, o której pisaliśmy na początku ubiegłego roku. Akt oskarżenia skierowano do sądu. Trwa oczekiwanie na wyznaczenie terminu rozprawy.

Prokuratura Rejonowa w Kaliszu skierowała akt oskarżenia do sądu wobec dwóch mężczyzn w wieku 23 i 61 lat. To pokłosie sprawy, którą opisywaliśmy na początku ubiegłego roku. – Prokurator zarzucił 23-latkowi, że w dniu 18 stycznia, działając z zamiarem bezpośrednim spowodowania u pokrzywdzonego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, polał go kwasem siarkowym, w wyniku czego pokrzywdzony doznał szeregu oparzeń trzeciego i szóstego stopnia powierzchni ciała, a także narażony był na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub powstania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT:

Starszemu z mężczyzn prokurator przedstawił trzy zarzuty. Dwa z nich – jak wyjaśnia rzecznik tej instytucji – dotyczą zachowań z października 2021 roku oraz sierpnia 2022. – Kierował wówczas wobec pokrzywdzonego groźby karalne, które wzbudziły u pokrzywdzonego uzasadnioną obawę ich spełnienia. Trzecim z zarzutów objęto zachowanie polegające na nakłanianiu 23-latka do popełnienia czynu polegającego na oblaniu twarzy i innych części ciała pokrzywdzonego substancją żrącą pod postacią kwasu siarkowego, w wyniku czego pokrzywdzony doznał szeregu obrażeń ciała – dodaje.

Z zebranych materiałów wynika, że 23-latek udał się 18 stycznia do miejsca zatrudnienia pokrzywdzonego. W związku z tym, że go tam nie było, czekał, aż wróci. – Kiedy zauważył, że ten podjechał pod miejsce zakładu, oblał go kwasem siarkowym i oddalił się. Te ustalenia, w tym również eksperyment procesowy, który odbywał się z udziałem podejrzanego, potwierdziły jego sprawstwo, do którego przyznał się – wyjaśnia prokurator Meler.

Nie jest jeszcze znany termin rozprawy.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick