Stan zdrowia 2-tygodniowego poparzonego dziecka się poprawia. „Trwa proces wybudzania”

0
Fot. Pixabay
Trwa proces wybudzania 2-tygodniowego dziecka, które z poparzeniami trafiło do ostrowskiego szpitala. Jego stan na tyle się poprawił, że lekarze mogli rozpocząć ten etap. W tej chwili trudno przewidzieć, ile dni on potrwa.

Rozpoczął się proces wybudzania 2-tygodniowego dziecka, które trafiło do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim pod koniec grudnia. Zostało przetransportowane z Poznania z oparzeniami w związku z tym, że właśnie w Ostrowie znajduje się Wielkopolskie Centrum Leczenia Oparzeń.

Dziecko zostało poparzone przy biokominku, do którego matka miała dolewać etanolu. Wtedy miało dojść do gwałtownego zapalenia. Zarówno 29-latka jak i jej trzylenia córka oraz dwutygodniowy noworodek trafili do szpitala.

Kiedy maluch dotarł do ostrowskiego szpitala, jego stan był bardzo ciężki. Jesteśmy w trakcie leczenia wstrząsu pooparzeniowego. Następnie będziemy mogli mówić o skali leczenia chirurgicznego powiedział wówczas Krzysztof Grala, kierownik Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dzieci w Ostrowie Wielkopolskim.

Teraz z ostrowskiego szpitala napływają bardziej optymistyczne informacje. – Stan zdrowia dziecka się poprawia. Lekarze rozpoczęli proces wybudzania, który następuje przy jednoczesnej obserwacji tego, jak radzi sobie z oddychaniem oraz jak wyglądają wszystkie parametry – mówi portalowi wlkp24.info Adam Stangret, zastępca kierownika Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ostrowie Wielkopolskim.

W tej chwili trudno przewidzieć, jak długo będzie trwało wybudzanie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick