Sołectwo na medal

1
Hetmanów i Przygodzice – te dwie miejscowości wygrały konkurs na najaktywniejsze sołectwo w gminie Przygodzice. Miejscowości rywalizowały organizując między innymi imprezy okolicznościowe, plenerowe czy festyny. Konkurs podsumowano na ostatniej sesji rady gminy Przygodzice.

Konkurs „Najaktywniejsze sołectwo w gminie Przygodzice” jest organizowany od kilku lat. Ma on pomóc w aktywizacji oraz integracji lokalnych społeczności. W tegorocznej edycji wzięło udział 8 sołectw na 14 istniejących w gminie. W komisji zasiedli przedstawiciele miejscowości, biorących udział w konkursie. Na ostatniej sesji rady gminy Przygodzice odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród. Sołectwa rywalizowały w dwóch kategoriach – do i powyżej 500 mieszkańców. W pierwszej kategorii zwyciężyło sołectwo Hetmanów, najmniejsze w gminie Przygodzice, liczące raptem 80 osób. Jak podkreślał jednak sołtys, nie ma problemu z zachęceniem ich do różnych działań. W Hetmanowie nie brakowało imprez okolicznościowych i integracyjnych, w których chętnie uczestniczą mieszkańcy. Nagrodą za 1. miejsce był czek na 2 tysiące złotych.
W kategorii sołectw powyżej 500 mieszkańców zwyciężyły Przygodzice. Na czele tej miejscowości stoi młody sołtys Robert Wnuk, który funkcję tę piastuje pierwszą kadencję. Strzałem w 10. w tym roku był tam zorganizowany przez miejscową radę sołecką 1. Przygodzicki Dzień Dziecka. Innych imprez jednak nie brakowało jak choćby rajdów rowerowych, miały też miejsce szkolenia.
Sołtysom gratulowali wójt gminy Przygodzice i przewodnicząca rady Janina Wojtasiak. W pierwszej kategorii 2. miejsce zajęło sołectwo Ludwików, trzecie Antonin, a wyróżnienie otrzymała Topola Wielka. W kategorii powyżej 500 mieszkańców na drugim miejscu uplasowała się Dębnica, na trzecim Wysocko Małe, a wyróżnienie otrzymał Janków Przygodzki. Nagroda za 1. miejsce wyniosłą 2 tysiące złotych, za 2. – 1500, za 3. – 1000, a wyróżnieni dostali po 500 złotych.

redaktor wlkp24.info
hanna.olejnik@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. 2
    1

    Gdyby nie HDK PCK to by Przygodzice nazywały się DZIURA bo tylko oni coś od siebie robią jak sama ich nazwa mówi. Warto żyć dla kogoś.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick