SMA powoli niszczy jej organizm. Ośmiomiesięczna Sandra potrzebuje 9,5 mln złotych na lek

11
SMA – trzy litery, które niosą śmierć! - to hasło zbiórki pieniędzy dla ośmiomiesięcznej Sandry Wolniak. Dziewczynka choruje na rdzeniowy zanik mięśni typu 1, a na jej leczenie potrzeba prawie 10 milionów złotych. Na razie na koncie fundacji siepomaga.pl jest jedna trzecia potrzebnej kwoty. Czas zbiórki niestety nieubłaganie zbliża się do końca.

Wszystko zaczęło się, gdy Sandra Wolniak spod Kalisza miała półtora miesiąca. Podczas wizyty szczepiennej lekarza zaniepokoiły pewne objawy u dziewczynki. – Na początku nie było żadnych objawów, dziecko rozwijało się normalnie – wyjaśnia Rafał Wolniak, tata Sandry.

CZYTAJ: Lekarze dają jej 4 miesiące życia… Guz rośnie z każdym dniem. Nie czekaj, pomóż Ani!

Sandra jednak nie ruszała nóżkami, miała też wiotkie ciało, jej napięcie mięśniowe było nieprawidłowe. Badania genetyczne potwierdziły przypuszczenia – rodzice Sandry, Rafał i Alona, usłyszeli diagnozę – rdzeniowy zanik mięśni typu 1. Na pytanie, co poczuła gdy dowiedziała się o chorobie córki, Alona Wolniak, mama ośmiomiesięcznej dziewczynki, ze łzami w oczach, przyznaje: – Było ciężko.

Teraz też nie jest lekko, bo na leczenie Sandy potrzebne jest prawie 10 mln złotych – zbiórka dotyczy prawdopodobnie najdroższego leku na świecie, który ma zahamować rozwój SMA – chodzi o jednorazowy dożylny wlew z odpowiednią pulą genów.

Zbiórka na rzecz malej Sandry trwa do 30 sierpnia. Liczy się każdy grosz, dlatego wszystkich, którzy mogą pomóc rodzice sandry proszą o wpłatę za pośrednictwem strony internetowej siepomaga.pl

Zbiórka na rzecz malej Sandry trwa do 30 sierpnia. Liczy się każdy grosz, dlatego wszystkich, którzy mogą pomóc rodzice sandry proszą o wpłatę za pośrednictwem strony internetowej siepomaga.pl.

BEZPOŚREDNI LINK DO ZBIÓRKI

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

    • To dziecko nigdy nie będzie żyło normalnie. Lek w najlepszym wypadku pozwoli temu dziecku byc warzywem bez respiratora.

  1. Pomóżmy malutkiej Sandruni ♥,każdego dnia jest dzielna na rehabilitacji ,każdego dnia z oczu rodziców płyną łzy, kazdego dnia jest gorzej czas ucieka ….nie mozemy byc obojetni , żadne dziecko nie prosi o chorobe ,wszystkie dzieci i ich rodzice chcieliby by było dobrze

  2. 9 milionów złotych pomyślcie czy to nie mafia i wyłudzanie pieniędzy za co 9 milionów za co? za przeszczep który trwa 6 godzin czy tabletkę czy to nie jest wyłudzanie i mafia? czy to jest normalne

  3. Dla kacpiego zbierały wszystkie firmy w regionie .Lek podano w Lublinie .To nie etyczne by jedno dziecko miało szansę, a inne nie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick