Siedem osób z personelu medycznego poddanych kwarantannie. Pokłosie koronawirusa w Krotoszynie

2
archiwum wlkp24.info
Siedem osób z personelu medycznego szpitala w Krotoszynie, które miały kontakt z pacjentem zakażonym koronawirusem, przebywa na kwarantannie. U mężczyzny potwierdzono chorobę COVID-19. W tej chwili przebywa na oddziale zakaźnym szpitala w Kaliszu.

Szpital w Krotoszynie wydał oświadczenie w związku z pierwszą osobą, u której potwierdzono przypadek koronawirusa. Mężczyzna został przetransportowany dedykowaną karetką do kaliskiego szpitala na oddział zakaźny. „Siedem osób z personelu medycznego, które miały kontakt z pacjentem przebywają obecnie na kwarantannie. SOR w którym przebywał pacjent, jak i karetka, którą był przewożony do szpitala w Krotoszynie, poddane zostały dezynfekcji bezpośrednio po zdarzeniu” – czytamy w komunikacie.

Jak zapewnia Słąwomir Pałasz, rzecznik prasowy szpitala w Krotoszynie, „sytuacja pod względem kadrowym nie wpływa na bieżącą działalność szpitala”.

CZYTAJ: Urząd Miejski w Ostrowie będzie zamknięty dla petentów. „Wprowadzamy jeszcze większe obostrzenia”

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Ludzie są nieodpowiedzialni, dopiero jak coś złego się stanie, to nabierają rozumu, ale często jest już za późno. Czy tak trudno jest posiedzieć w domu, wczoraj pełno osób spacerowało z dziećmi, jeździli na motorach i rowerach, po prostu bezmyślność. Park, las i Piaski powinny być kontrolowane przez straż miejską! Zostańcie w domu przez dwa tygodnie, a w sklepach róbcie odstępy, czy to takie trudne. A Ci co muszą pracować niech uważają na siebie.

    • A co złego w spracerowaniu z rodziną i budowaniu odporności? Lekarze zalecają aktywność fizyczną na swieżym powietrzu !
      Oczywiście trzeba to robić z głową, utrzymujac odpowiednią odległość od innych spędzających przebywających. Najgorsze co można zrobić to zamknąć się w czterech ścianach

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick