Urząd Miejski w Ostrowie będzie zamknięty dla petentów. „Wprowadzamy jeszcze większe obostrzenia”

2
Fot. fanpage prezydent Beaty Klimek
Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim będzie zamknięty dla petentów od wtorku 17 marca do środy 25 marca. "Urząd Miejski będzie zamknięty dla petentów za wyjątkiem rejestracji urodzeń i zgonów w Urzędzie Stanu Cywilnego (wejście boczne do urzędu od strony al. Powstańców Wielkopolskich)" - informują przedstawiciele magistratu.

Jeszcze przed weekendem władze Ostrowa Wielkopolskiego informowały o ograniczeniu od poniedziałku funkcjonowania urzędu w zakresie obsługi mieszkańców. Szybko zmieniły jednak decyzję i poinformowały, że magistrat zostanie całkowicie zamknięty. „Od jutra, 17.03.2020 r. (wtorek) do 25.03.2020 r. (środa) Urząd Miejski będzie zamknięty dla petentów za wyjątkiem rejestracji urodzeń i zgonów w Urzędzie Stanu Cywilnego (wejście boczne do urzędu od strony al. Powstańców Wielkopolskich)” – czytamy w komunikacie.

Mieszkaniec Karsek nie ma koronawirusa. Wynik badania jest negatywny

Zgony można zgłaszać podchodząc pojedynczo do drzwi z boku budynku i użyciu dzwonka. Pracownik urzędu podejdzie do nich, by odebrać kartę zgonu. W sprawie urodzeń proponowana jest rejestracja elektroniczna, a w przypadku braku podpisu elektronicznego można to zrobić telefonicznie: (62) 582 24 31. „W innych sprawach dotyczących USC prosimy o kontakt telefoniczny 62 5822431, 62 5822432 lub mejlowo usc@umostrow.pl” – informuje urząd.

Drogą elektroniczną przez ePUAP można załatwiać także sprawy związane z dowodami osobistymi i ewidencją ludności. „W innych sprawach dotyczących meldunków i dowodów osobistych prosimy o kontakt telefoniczny 62 5822107,62 5822105 lub mejlowo wso@umostrow.pl” – czytamy.

Pociąg relacji Poznań-Kraków zatrzymany w Kępnie. Jeden z pasażerów źle się poczuł

Wszelkie pozostałe sprawy mogą być załatwiane wyłącznie w formie telefonicznej lub elektronicznej.

Zamknięty zostanie także punkt kasowy prowadzony w budynku urzędu na parterze. Płatności będzie można dokonać w oddziale Banku Ochrony Środowiska przy ul. Raszkowskiej 48.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Tak o wszystkich się dba , o wszystkich pamięta ale ludzie pracujący w handlu mogą się zarażać a co , a niech tam, przecież ktoś za ladą stać musi , ktoś musi skasować na kasie panią która z urzędu wyjdzie i chlebka braknie, i żadnych zabezpieczeń, a niech tam się sklepowa martwi, mówić się nie chce , pisać cóż słów brakuje

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick