DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Kolejni zakażeni w Wielkopolsce. Jeden z nich jest z powiatu krotoszyńskiego

– Pierwsza z trzech osób to kobieta w średnim wieku z powiatu poznańskiego. W dobrym stanie zdrowia przebywa obecnie w domu na kwarantannie. Miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Druga osoba to mężczyzna również w średnim wieku, mieszkaniec powiatu poznańskiego. W stanie zdrowia dobrym jest obecnie pod opieką lekarzy ze szpitala zakaźnego w Poznaniu – poinformował Tomasz Stube, z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Trzecia osoba u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem to mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. – To pierwszy pacjent, który przebywa w Kaliszu, a jego badania dały pozytywny wynik. Przyjechał w sobotę wieczorem karetką. Jest w stanie średnim – poinformował Paweł Gawroński, rzecznik prasowy kaliskiego szpitala.

Mężczyzna został przyjęty w sobotę na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Krotoszynie. Pacjent został wtedy odizolowany i ma kontakt z ograniczoną częścią personelu. Wdrożono reżim sanitarny. O wszystkim poinformowano sanepid. Jak wynika z wywiadu przeprowadzonego z pacjentem, miał kontakt z osobą, która niedawno wróciła z zagranicy.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • C
    Czytelnik

    poniedziałek, 16 marca, 2020

    A co z wynikami badań mężczyzn z firmy z Nowych Skalmierzyc miały być wyniki w poniedziałek i cisza a my pracujący w dużym zakładzie również na terenie gminy Nowe Skalmierzyce gdzie pracuje kilka tysięcy osób idziemy normalnie do pracy

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz