Setki muszli z całego świata na wyjątkowej wystawie [WIDEO]

1
"Piękności z morskich głębin" zrobią wrażenie na wszystkich, którym w środku zimy tęskno za odrobiną egzotyki. Ostrowskie Muzeum Miasta zaprasza na wystawę kolekcji ponad 300 gatunków muszli ze zbiorów Piotra Maślińskiego i Joanny Wawrzyniak. Ekspozycja z pewnością wpadnie w oko wszystkim bez względu na wiek, a przez cały przyszły tydzień warto, aby z zaproszenia skorzystali uczniowie mający ferie zimowe. Wstęp na wystawę w ostrowskim muzeum miasta jest bezpłatny.

Jak to z wieloma kolekcjami bywa, wszystko zaczęło się przez przypadek. Piotr Maśliński, ostrowianin, posiadacz sporej kolekcji dzieł matki natury, czyli muszli, wcale nie planował poszukiwać ich i gromadzić. Gdy tylko pozwolił na to czas, on i Joanna Wawrzyniak – właściciele kolekcji – odkurzyli zdobycze z morskich głębin i uporządkowali je. Dziś oglądać można je w ostrowskim muzeum, bo doczekały specjalnej wystawy.

W gablotkach na zwiedzających czeka ponad 300 gatunków muszli. Praktycznie nie ma szans spotkać ich na polskim wybrzeżu, te zgromadzone przez Piotra Maślińskiego i jego córkę to egzotyczne okazy z najcieplejszych stron świata. W ostrowskim muzeum zobaczymy trzy grupy muszli m.in. grupa ślimaków czy małż. Ale też takie rarytasy jak nautilus i żeglarka.

Właściciele kolekcji i dyrekcja muzeum zapraszają wszystkich, także dzieci i młodzież jeszcze przez cały przyszły tydzień ferii zimowych, a wstęp do sali ekspozycyjnej na II piętrze ostrowskiego ratusza na wystawę „Piękności z morskich głębin” jest bezpłatny.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Dzień dobry. Czy wszystkie muszle zostały przywiezione do Polski legalnie? Od dawna obowiązuje zakaz przywozu większości muszli, koralowców itp.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick