DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Setki muszli z całego świata na wyjątkowej wystawie [WIDEO]

Jak to z wieloma kolekcjami bywa, wszystko zaczęło się przez przypadek. Piotr Maśliński, ostrowianin, posiadacz sporej kolekcji dzieł matki natury, czyli muszli, wcale nie planował poszukiwać ich i gromadzić. Gdy tylko pozwolił na to czas, on i Joanna Wawrzyniak – właściciele kolekcji – odkurzyli zdobycze z morskich głębin i uporządkowali je. Dziś oglądać można je w ostrowskim muzeum, bo doczekały specjalnej wystawy.

W gablotkach na zwiedzających czeka ponad 300 gatunków muszli. Praktycznie nie ma szans spotkać ich na polskim wybrzeżu, te zgromadzone przez Piotra Maślińskiego i jego córkę to egzotyczne okazy z najcieplejszych stron świata. W ostrowskim muzeum zobaczymy trzy grupy muszli m.in. grupa ślimaków czy małż. Ale też takie rarytasy jak nautilus i żeglarka.

Właściciele kolekcji i dyrekcja muzeum zapraszają wszystkich, także dzieci i młodzież jeszcze przez cały przyszły tydzień ferii zimowych, a wstęp do sali ekspozycyjnej na II piętrze ostrowskiego ratusza na wystawę „Piękności z morskich głębin” jest bezpłatny.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • M
    Marta

    poniedziałek, 24 stycznia, 2022

    Dzień dobry. Czy wszystkie muszle zostały przywiezione do Polski legalnie? Od dawna obowiązuje zakaz przywozu większości muszli, koralowców itp.

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz