Seria przerwana. Centra przegrała w kiepskim stylu [WIDEO]

Po własnych błędach i kuriozalnych bramkach Centra Ostrów Wielkopolski została sprowadzona na ziemię przez Lipno Stęszew. Porażka 1:4 była pierwszą w tym sezonie. Po sześciu zwycięstwach z rzędu to pierwsza strata punktów w tym sezonie.

Już na początku spotkania gospodarze popełnili błąd i stracili bramkę po strzale z kilkudziesięciu metrów. Nie minęło 20 minut gry, a było już 1:1. Centra szybko wyrównała za sprawą Michała Kucharskiego i wydawało się, że – mimo nie najlepszej gry – ten mecz jest do uratowania.

Beniaminek ponownie wyszedł na prowadzenie w 30. minucie, kiedy ponownie Dawid Kaczmarek skierował piłkę do siatki. Minimalne prowadzenie gości nie przekreślało szans faworytów na zwycięstwo. Ostrowscy kibice nie wyobrażali sobie innego rezultatu. Po zmianie stron ponownie pierwsi do głosu doszli goście, którzy podwyższyli prowadzenie w 59. minucie, a strzelcem gola został Jakub Budzyń.

Centra musiała gonić straty, ale dwubramkowa strata i kiepska skuteczność w dochodzeniu do sytuacji podbramkowych w wykonaniu gospodarzy nie zwiastowały happy endu. Tak też się stało. Gwóźdź do trumny wbił zmiennik – Benjamin Bednarz, który ustalił wynik meczu na 1:4 w 89. minucie.

Goście nie posiadali się z radości, bo jako debiutant na szczeblu IV ligi Artbud pokonali lidera jako pierwsi lidera, który dotychczas nie stracił ani punktu.

Centra Ostrów Wielkopolski – Lipno Stęszew 1:4 (1:2)
0:1 – Dawid Kaczmarek (9.)
1:1 – Michał Kucharski III (19.)
1:2 – Dawid Kaczmarek (30.)
1:3 – Jakub Budzyń (59.)
1:4 – Benjamin Bednarz (89. – rzut karny)