Schetyna na konwencji KO w Ostrowie: „Chcemy, by Polacy mieli gwarancję, że są leczeni, jak Francuz, Włoch czy Niemka”

50
Grzegorz Schetyna wziął udział w regionalnej konwencji Koalicji Obywatelskiej, która odbyła się w niedzielę w budynku Starej Biblioteki w Ostrowie Wielkopolskim. Zarówno on, jak i przedstawiciele koalicyjnych ugrupowań przedstawili postulaty, z którymi chcą wejść do parlamentu. Nie brakowało też punktowania Zjednoczonej Opozycji z Prawem i Sprawiedliwością na czele za sposób rządzenia prowadzony przez ostatnie cztery lata.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, szef struktur PO w Wielkopolsce Rafał Grupiński i dziesiątki kandydatów Koalicji Obywatelskiej z okręgu kalisko-leszczyńskiego wzięło udział w konwencji Koalicji Obywatelskiej zorganizowanej w Ostrowie Wielkopolskim w niedzielny poranek.

Pojawienie się Grzegorza Schetyny zaskoczyło niektórych przybyłych na konwencję. Oprócz krytycznych odniesień na temat polityki Prawa i Sprawiedliwości, zarzutów o „zniszczenie polskiej prokuratury, zamach na praworządność i niezawisłość sejmu”, a także – jak podkreślił szef PO – „ograniczenia inwestycji m.in. w Wielkopolsce. Do tego tematu odniósł się również Mariusz Witczak. – PiS wygasił inwestycje. My to dotkliwie odczuwamy w okręgu kalisko-leszczyńskim. A słynęliśmy przez lata z tego, że tu się dużo budowało i bardzo dobrze się budowało – powiedział z mównicy poseł na Sejm RP i kandydat w nadchodzących wyborach.

ZOBACZ TEŻ: Jarosław Kaczyński w Kaliszu: „13 października będziemy wybierać między Polską plus a Polską minus”

Szef struktur PO w Wielkopolsce Rafał Grupiński odniósł się m.in. do roli, jaką – jego zdaniem – w dzisiejszej polityce odgrywa kłamstwo: – Kłamstwo jest rakiem, który toczy nasz sposób mówienia i myślenia o świecie.

Ochrona zdrowia oraz nakłady finansowe na tę gałąź codziennego życia to jeden z tematów przewodnich konwencji. Odnosiło się do planów naprawy polskiej służby zdrowia wiele osób m.in. poseł Jarosław Urbaniak, który jednoczenie pełnił rolę prowadzącego konwencję. – Łatwo się mówi rak. Łatwo się mówi zawał. Łatwo się mówi zator serca. To wszyscy rozumiemy. A co to jest przewlekła obturacyjna choroba płuc? Rzadko kto wie. A to jest czwarta choroba w Polsce, która zabija właśnie po raku, zawałach i zatorach – wyjaśnił parlamentarzysta, wskazując, jak niebezpieczny może być smog, który jest bolączką nie tylko Ostrowa Wielkopolskiego czy regionu, ale także całej Polski.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

50 KOMENTARZE

 1. Nie wiem jak u innych, ale u mnie po wysłuchaniu tych obłudnych wystąpień nastąpił odruch wymiotny. W ich ustach te brednie brzmią podobnie jak w ustach złodzieja słowa „łapać złodzieja”.

  • To całe PO zsjmuje się tylko PiS em. Żadnego programu nie mają. Kłamał że wieku emerytalnego nie podniosą, a potem podnieśli, Mówili że nie ma na nic kasy budżecie. PiS doszedł do władzy i się znalazły. Wystarczyło złodzieje z PO odsunąć od władzy.

  • Komuchy powinni za………ć do 95roku życia za to co Polsce zrobili Widać złodziejstwo u was w genach. Proponuję obcinać wam za kradzież członki jak to fundamentaliści islamscy proponują przed którymi tak się bronicie. Cud nad cuda panie, po pierwszym obciętym palcu pisowcowi wyrasta mózg i moralność wraca

 2. Panie Schetyna jak panu ufać pan pokazał że pieniędzy dla Polaków niema i nie będzie
  Panu proponuje po prostu więcej się nie kompromitować.. my mamy dobrą pamięć

  • A ba listy wziął bloger niekaką Jachire. Ta pani ziele takim językiem ninawiści do innych ludzi obrażajac i uderzając w wartości że aż wstyd kogo to PO promuje. Wstyd panie Schetyna. My w Ostrowie LGBT nie chcemy. Tu mieszkają normalni ludzie.

  • Schetyna mówił prawdę, nie brał pod uwagę, że można bezczelnie narobić długów i rżnąć bogatego, jak zrobił Kaczyński. Tak to każdy głupi potrafi.

 3. TO WSZYSTKO CO SCHETYNA MÓWIŁ POD ADRESEM PIS WŁAŚNIE DOTYCZY POKO RZĄDZĄCEJ PRZEZ OSTATNIE 8 LAT I CO Z TEGO WYNIKŁO? POWIĘKSZENIE BIEDY W SPOŁECZEŃSTWIE, KATASTROFA SŁUŻBY ZDROWIA, BRAK KADRY TECHNICZNEJ Z POWODU LIKWIDACJI SZKÓŁ BRANŻOWYCH, UCIECZKA LEKARZY DO BOGATYCH KRAJÓW – OBY JUŻ NIGDY NIE DOSZLI DO WŁADZY- KONIEC Z CHIPOKRYZJĄ

  • W ostatnich czterech latach rządził PiS,PO rządziło pierwsze 4 lata.Jedni i drudzy to oszuści.Z tym że PiS to sekta oszołomów.

 4. Urbaniak byłes prezydentem i dlaczego nie walczyłes ze smogiem mieliscie swoje 5 minu w polityce platfusy o co zrobiliscie ze słuzba zdrowia a obwodnicy to ty Urbaniak nie wybudowałes tylko mieszkancy lobbowali wyzej zeby dokonczyc te droge .mozecie tylko platfusy pomarzyc o wygranej.My wyborcy pokarzemy wam gdzie wasze miejsce złodzieje

  • Grupiński mówi „Kłamstwo jest rakiem ….”, a może to rak jest kłamstwem w kampanii jednej z kandydatek?

  • Tak ostrowianin ty załatwiłęs te obwodnicę nie prezydent Urbaniak. Ty zrobiłes te ścieżki rowerowe, wiadukty i mieszkania dla systematycznych. W koncu ty zostawiłes nasze miasto w dobrej kondycji finansowej a nie prezydent Urbaniak bo ty taki geniusz hejterski jestes

 5. Pan Grupiński mówi o kłamstwie jako raku ??? A czego nie można mówić w Pleszewie i Świebodzinie ??? Trochę pokory by się przydało.

 6. Mam zasadnicze pytanie: czy polityczne tuzy w osobach Schetyny i Grupińskiego powiedziały w Ostrowie to, co mówią w Warszawie czy Poznaniu czy też był to przekaz dla mieszkańców Pleszewa czy Świebodzina? I jeszcze chciałbym wiedzieć jak swój przekaz spozycjonowali lokalsi…

  • Cała ta koalicja obywatelska to jedna banda czekając aby dorwać się do władzy i dzielić łupy między siebie a nie społeczeństwo.

  • Jak to co? Tak to teść Mariusza Lekiego, który jest głównym orędownikiem Mileny Kowalskiej. I wszystko jasne. A może SLD popiera panią Kowalską? W końcu z panią Matecką też się przytulają na fotkach, których na FB jest mnóstwo. A pani Matecka to człowiek pani Klimek, która zawsze miała poparcie SLD.

 7. Przedstawiciel grupy co zniszczyła wszystkiego co można było w Polsce sprzedaż za grosze a szpitale zamykać śmie mówić o dbaniu o zdrowie w mieście gdzie za ich łajdackich rządów zostało zlikwidowanych połowa oddziałów w szpitalu . Bezczelność schetyny nie ma granic ! Narady w ambasadzie Niemieckiej i łamanie prawa karnego z Art.129 k.k. oraz ślubowania poselskiego z Art.2 są wystarczające do sądów . Schetyna Polacy nie mają amnezji co przez całe pokolenia budowali a wy zrównaliście z ziemią pozbawiając miliony Polaków miejsc pracy i chleba na stole . Niech pan powie swojemu kolesiowi z afery hazardowej o 25 000 000 PLN pobranych a nie wpłaconych składek pracowniczych do ZUS w ZNTK !!!

  • To może Polka odpowiedz na takie pytania: gdzie jest wrak ze Smoleńska, gdzie tanie mieszkania i samochody elektryczne, gdzie obniżony VAT, gdzie pomoc dla frankowiczów, gdzie te wyroki sądów za podobno rozkradanie Polski poprzedniego rządu ( nie ma za to teraz afera za aferą), gdzie śmigłowce i drony dla wojska,gdzie embargo na węgiel,gdzie mniejsze kolejki do lekarza, gdzie równe dopłaty dla polskich rolników, gdzie sprawne sądy w zamian afera hejterska w ministerstwie Sprawiedliwości, gdzie wyroki za ponoc sfałszowane wyroki w 2014 ( ani jednego), gdzie okręty dla Marynarki , gdzie pakiet demokratyczny itd? W zamian, srebrna, hejterstwo w necie, już w dużych miastach brakuje na wypłaty 500 +, nie ma darmowych leków dla emerytów, drożyzna, dług publiczny w gigantycznym wymiarze ale najlepiej walić w opozycję bo to nie wymaga odwagi

  • Trzeba być ostatnią łajdaczką, żeby obarczać Platformę winą za rzekomą likwidację oddziałów szpitalnych w Ostrowie, kiedy to właśnie za kadencji Platformy w Polsce i powiecie najwięcej w tym szpitalu zrobiono. Rzucę tylko dwa hasła- przychodnie i kardiologia. Polko, coś ci się chyba pomyliło. To PiS zamyka szpitale, nawet mimo obietnic Kempy, w Sycowie. To ostatnie draństwo, Polko. Masz rację, Polacy pamiętają i wiedzą komu Ostrów zawdzięcza rozkwit szpitala i dlaczego nie PiS?

  • platwusy zapomniały o zamykanych stoczniach, likwidowany posterunkach policji, zamykanych szkołach i szpitalach i o tym jak ich minister Sienkiewicz mówił że Polska jest tylko państwem teoretycznym. Zgadzam się gdyby PO jeszcze w Polsce przez 4 lata rządziło nic z Polski by nie zostało. Na nic pieniędzy nie było za rządów PO a rudy Tusk mówił żeby mu pokazać gdzie są zakopane to on chętnie da. Hipokryci. PiS przynajmniej coś dla ludzi zrobił i robi tylko to całe PO przeszkadza i do Unii jeździ skarżyć na własną ojczyznę.

  • Tak Ibron teraz za to stocznie wręcz kwietną. Co oprócz stępki zostało zbudowane w stoczni w Szczecinie ? NIC !!!!!!!!!!!
   Nawet tej słynnej stępki za 1 milion już nie ma. Takie huczne zapowiedzi i z rozmachem zorganizowana konferencja na ternie stoczni i opowieści co to za statki będą tam budowane a nie zbudowali nawet żaglówki.
   A szpitale to dopiero będą zamyka. Jeśli nie wiesz to Ci powiem, że w okolicznych szpitalach długi są większe niż same ich budynki. Szpital w Kaliszu tonie w długach. Od Kępna po prawie Częstochowę pozamykane zostały prawie wszystkie porodówki w ostatnich miesiącach. W ostatnim tygodniu zamknięto kolejny oddział w szpitalu w Zakopnem. Centrum Zdrowia Dziecka stoi nad przepaścią podobnie jak Centrum Matki Polski w Łodzi.
   Tak kupienie ludzi 500+ to było coś.
   A już najbardziej dla ludzi jest niszczenie kolejnych instytucji takich jak : TK, SN, NIK itd. A o tym ludzie nie mówią bo część Polaków to nawet nie wie co te skróty znaczą i co się tam robi. Więc co ich obchodzi, że niszczone są najważniejsze organy w państwie, które stoją na straży konstytucji i demokracji.
   Tak to jest ta DOBRA ZMIANA za czasów PiS.
   Do Polki !!!
   Szpital w Ostrowie wyszedł na prostą TYLKO i WYŁĄCZNIE dzięki Staroście Pawłowi Rajskiemu z PO i dyrekcji !!!!!!! Szpital wyszedł z długów, odnawia oddziały: (neurologia, chirurgia dziecięca, oddziały wewnętrzne, położnictwo).Nie dość tego to jeszcze otwiera nowe : OIOM dziecięcy, kardiologia, oddział po-oparzeniowy dla dzieci, nowy rozbudowany SOR !!!!!!!! Nowe karetki.
   A kto wybudował ścieżki rowerowe w powiecie : starosta Paweł Rajski z PO !!!!!!!
   A kto wyremontował wszystkie mosty w Ostrowie bo groziły zawaleniem PiS ? Nie, nie PiS tylko prezydent Jarosław Urbaniak z PO!!!!!
   A kto wyremontował pisaki? Nie, nie PiS tylko prezydent Jarosław Urbaniak z PO !!!!!!
   A kto wyremontował starą bibliotekę? Nie, nie PiS tylko prezydent Jarosław Urbaniak z PO !!!!!!
   A kto wychodził, wyjeździł i wyprosił pieniądze na obwodnicę Ostrowa ? Nie, nie PiS tylko prezydent Jarosław Urbaniak z PO !!!!!!
   Troszkę więcej wiedzy Polko i Ibron a dopiero potem piszcie.

 8. Kto to jest ten Schetyna??? Co to za ludzie co stoją za nim? Skąd ten głąb piszący Sąda? Jakie konsekwencje dla tych baranów co zastawili chodnik? Ten Órbaniak to czym się może pochwalić? Precz z poko-muną.

 9. To że pis nic nie naprawi w służbie zdrowia to było akurat wiadomo choćby z racji że to w większości skończone debile ale wam Schetino nikt też nie wierzy bo swoje szanse mieliście. Zresztą jakbym ci wierzył to miałeś po przegranych wyborach parlamentarnych popełnić harakiri. Co do służby zdrowia to jakie konkretnie plany? Prywatyzacja której żąda 90% społeczeństwa i kasy chorych czy podnosisz wydatki do 7% PKB

  • takie bzdury piszesz, że szkoda gadać. Kto żąda prywatyzacji służby zdrowia? Za PO ustanowiono szybką ścieżkę w chorobach onkologicznych i to działało.Dzisiaj rozwalona służba zdrowia, oświata, zabieraja się za samorzady a ty bzdury piszesz o Schetynie jak on byłby w tym wszystkim wazny. Głosujemy na KO bo sa najwieksza siłaopozycyjną i szansą na odsuniecie PIS od władzy

  • Obywatelu O mnie się nie martw bo ja zagłosuję prędzej na partię latającego potwora spaghetti niż na pis ale nie pisz kto nie chciałby prywatnej służby zdrowia bo zdradzasz żeś 13 latek nie skończył. Otóż każdy chce Młody i stary bo i tak w zusie płacą po 100€ a g… z tego mają. Ja w Niemczech płacę 200€ i największy problem mają Niemiaszki z tego że szpitale to wykorzystują i będziesz miał kolonoskopie bo raz po kiełbasie dostałeś sraczki albo spędzisz tydzień w szpitalu bo dostałeś zakażenia krwi. Nie jak w Polsce zastrzyk i do domu. Nie wspominając że najlepiej wysłaliby cię na rezonans, tomografie i RTG. Taka to różniczka. Uwierz że wszyscy mają w Polsce tego dość

 10. A Pani Matecka taka chora ponoć że zrezygnowała z funkcji wiceprezydenta ze względu na chorobę a teraz startuje w wyborach z ramienia KO dziwne trochę to wszystko ale cóż zastanówcie się ludzie czy na pewno warto na niektóre osoby głosować

 11. Nie ma to jak „uczciwy” pisowski hejt. Przekazy dnia, obrzucanie błotem opozycji i ta wiara, że kłamstwo powtórzone wielokrotnie staje się prawdą. Mówi taki PO złodzieje zapytasz co ukradli nie powie. Pisze taki, że Urbaniak nie załatwił obwodnicy a wszystkie materiały źródłowe mówią inaczej. Mówią nic nie zrobili to proszę: 1)Wzrost gospodarczy – PKB per capita wzrosło z 53% do 68% średniej UE
  2) Wzrost wynagrodzeń o ok 30%
  3) Podwojenie płacy minimalnej
  4) Wydłużenie urlopu macierzyńskiego z 4 miesięcy do 1 roku
  5) Wprowadzenie urlopu ojcowskiego
  6) Karta Dużej Rodziny
  7) Skrócenie czasu potrzebnego na rejestracje firmy z 1 miesiąca do 1 godziny
  8) Mozliwość rejestracji firmy przez Internet
  9) Wzrost liczby miejsc w przedszkolach o 70%
  10) Wprowadzenie dopłat do zatrudnienia niani
  11) 5-krotny wzrost liczby żłobków
  12) Wprowadzenie klubów dziecięcych i opiekunów dziennych
  13) Podwojenie wydatków na badania naukowe
  14) Utworzenie Narodowego Centrum Nauki
  15) Utworzenie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju
  16) Utworzenie Wirtualnej Biblioteki Nauki
  17) Program TOP 500 Innovators -staże na najlpszych uczelniach na świecie dla 500 najlepszych młodych naukowców
  18) Uwolnienie zawodów – łatwiejszy start dla młodych ludzi
  19) Podwojenie wydatków na szkolnictwo wyższe
  20) Wprowadzenie darmowych podręczników w szkole podastawowej i dotowanych w gimnazjach
  21) Wzrost poziomu nauczania, Polska jest w czołówce rankingu OECD (badanie PISA)
  22) Zwiększenie przeciętnego wynagrodzenia nauczycieli o 50%
  23) Wzrost wynagrodzenia lekarzy, pielęgniarek (średnio o 50%) i służb mundurowych (śednio o 30-40%)
  24) Bony na staż,szkolenie bądż przeprowadzkę dla osób bezrobotnych do 30. roku życia
  25) Podwojenie liczby niepełnosprawnych dzieci objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju
  26) Ułatwienie zakładania spółek kapitałowych – obniżenie wymaganego kapitału zakładowego
  27) Gwarancje „de minimis” – ułatwienie dostępu do kredytów dla firm
  28) Zwolnienie z VAT dla małych firm, limit obrotów podniesiony z ok 40 tys. zł do 150 tys. zł.
  29) Wprowadzenie e-deklaracji podatkowych PIT, VAT, CIT
  30) Wsparcie finansowe innowacyjnych start-upów
  31) Wsparcie kredytowe eksportu
  32) Program finansowania „in vitro”
  33) Wprowadzenie zasady złotówka za złotówkę dla zasiłków – obniżenie świadczenia po przekroczeniu progu dochodowego zamiast jego braku
  34) Podniesienie progów dochodowych uprawniających do zasiłków
  35) Znaczący wzrost wysokości świadczeń pielęgnacyjnych
  36) Rządowy Program na rzecz aktywności społecznej osób starszych
  37) Szkoła Aktywnego Seniora
  38) Zasiłek 1000 zł dla matek po urodzeniu dziecka nie uprawnionych do urlopu macierzyńśkiego (np. bezrobotnych)
  39) Karta Praw Studenta – czyli m.in gwarancja bezpłatnych egzaminów poprawkowych, komisyjnych
  40) Reforma urzędów pracy – wprowadzenie profilowania bezrobotnych i miar efektywności pracy urzędów
  41) Dofinansowanie budowy ok 15 000 mieszkań komunalnych
  42) Budowa lub modernizacja ponad 2 300 obiektów turystycznych i rekreacyjnych
  43) Dofinansowanie modernizacji ponad 12 000 km dróg lokalnych
  44) Budowa ponad 2 100 km dróg szybkiego ruchu, długość takich dróg w Polsce wzrosła trzykrotnie
  45) Bezpłatna pomoc prawna
  46) W rankingu „Doing Business” Polska awansowała z 74 pozycji na 32
  47) W rankingu wolności gospodarczej Polska awansowała z 86 pozycji na 42
  48) Zwiększenie wiarygodności kredytowej Polski, dzięki czemu płacimy znacznie niższe odsetki od długu publicznego
  49) Spadek bezrobocia o 2 pp (wg Eurostat) pomimo kryzysu
  50) Podwojenie wartości eksportu, Polska po raz pierwszy od 1989 roku ma nadwyżke w handlu zagranicznym!
  51) Wyprowadzenie polskiego wojska z Iraku
  52) Pozbawienie esbeków i ubeków przywilejów emerytalnych.
  Mało? To są fakty a nie pomówienia, że nikt niczego nie zrobił.

 12. Urabniak mówi o smogu? a ile pieców wymieniono w Ostrowie jak on był prezydentem? przecież PO długo rządziło w radzie miasta, sam siebie oskarża?

  • program wymiany pieców przygotowany był za Urbaniaka a realizowała Klimkowa bo wtedy weszły na to środki zewnetrzne

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick