DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Jarosław Kaczyński w Kaliszu: "13 października będziemy wybierać między Polską plus a Polską minus"

Ekscytacja, niecierpliwość, nerwowe wyczekiwanie, chwalenie się zdjęciami z prezydentem w oczekiwaniu na wejście do budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu. Taki widok zastali dziennikarze obserwujący tłum kilkuset osób stojących na dworze w kilkukrotnie zakręconej kolejce złożonej z późniejszych uczestników konwencji Prawa i Sprawiedliwości.

Zwolenników (m.in. członków PiS-u, Porozumienia Jarosława Gowina, Solidarnej Polski, klubów Gazety Polskiej, Solidarności czy przedstawicieli Rodzin Radia Maryja) nie brakowało, a kiedy w auli pojawił się Jarosław Kaczyński, wszyscy wstali i zaczęli bić brawo. Prezes największej obecnie partii politycznej w kraju w swoim stylu tonował ekscytację, przechodząc od razu do rzeczy, czyli wskazania jasnej granicy między tym, co – jego zdaniem – dobre, właściwe i jedynie słuszne dla Polski oraz potencjalnymi scenariuszami będącymi – w jego ocenie – złym wyborem na przyszłe lata dla kraju.

ZOBACZ TEŻ: Schetyna na konwencji KO w Ostrowie: „Chcemy, by Polacy mieli gwarancję, że są leczeni, jak Francuz, Włoch czy Niemka”

W kontekście zbliżających się wyborów parlamentarnych użycie sformułowania o „Polsce plus i Polsce minus” było jednoznaczne. – Polska plus to jest to, co my czynimy. Polska minus to jest Polska, w której program społeczny, niezależnie od deklaracji, będzie wycofany, ograniczony, a w końcu prawdopodobnie całkowicie zaniechany, w której nie będzie polityki gospodarczej, bo po prostu jedyna polityka to prywatyzacja – wyłożył zgromadzonym w auli PWSZ-u prezes PiS-u.

Głos podczas konwencji mogła zabrać jeszcze tylko jedna osoba – Jan Dziedziczak, jedynka na liście tej partii. Najpierw ogłosił, że Jarosław Kaczyński jest człowiekiem „wypełniającym testament świętego Jana Pawła II”, a następnie przeszedł do straszenia opozycją i snucia wizji zniszczenia przez nią kraju. Sporo czasu poświęcił też na mobilizowanie elektoratu, odwołując się do słów, które – jak wyjawił – opowiedział mu kiedyś pewien Powstaniec Wielkopolski. – Kiedy walczył, razem z kolegami mobilizowali się słowami: „Nie siedź w domu, walcz o Polskę”. Tak więc bardzo ważna jest mobilizacja. Drodzy mieszkańcy południowej Wielkopolski: „Nie siedź w domu, walcz o Polskę” – agitował z mównicy.

Napisz do autora

Komentarze (14)
 • A
  Anonim

  czwartek, 3 października, 2019

  mam nadzieję, że nikt nie wybierze Polski minus czyli Pisu

  Odpowiedz
 • K
  Karolina

  czwartek, 3 października, 2019

  Bardzo fajny tekst. Brawo!

  Odpowiedz
 • O
  olo

  czwartek, 3 października, 2019

  Ten który rujnuje kraj swoimi pomysłami jak zwykle bredzi

  Odpowiedz
 • M
  Milena

  czwartek, 3 października, 2019

  Tylko PiS! Mimo nieustannego przeszkadzania w rządzenia przez totalną opozycję. PiS coś dla ludzi zrobił przynajmniej.

  Odpowiedz
 • K
  kanalia

  czwartek, 3 października, 2019

  13 października Polacy pokażą czy za pieniądze (nota bene ich własne) wyrzekną się wolności, praworządności i przyzwoitości!!!

  Odpowiedz
 • A
  Alterego

  piątek, 4 października, 2019

  Mam nadzieję że nikt nie da się omamić tym ceramiką i oszustą z platformy!…teraz mają pomysł na wszystko….Ale przez 8 lat pokazali tylko że zrobią wszystko to co rozkarze im Berlin..

  Odpowiedz
 • B
  bolo

  piątek, 4 października, 2019

  #BojkotWyborów

  Odpowiedz
 • DR
  dariush rozóm

  piątek, 4 października, 2019

  głosuje za zniesieniem embargo

  Odpowiedz
 • C
  Czadomen

  piątek, 4 października, 2019

  Kto z Was dostał 500+ za wrzesień na pierwsze dziecko? Bo ja nie dostałem, jakaś taka cisza na ten temat..?!

  Odpowiedz
 • K
  kika

  sobota, 5 października, 2019

  pisiory to zacofane tępe osoby

  Odpowiedz
 • K
  kanalia

  niedziela, 6 października, 2019

  DO KALISZA ZJECHAŁ WÓDZ NARODU , KTÓRY NAZWAŁ POLAKÓW Z TRYBUNY SEJMOWEJ , MORDY ZDRADZIECKIE I KANALIE , , I TAKIEMU CZŁOWIEKOWI POLACY MAJĄ UFAC ? NIGDY NA TEN RZĄD I KACZYŃSKIEGO JUŻ NIE ZAGLOSUJEMY, NIGDYYYYY .TAKIM ZAKŁAMANYM LUDZIOM JUŻ NIEZAUFAMY .,

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz