Pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie kaliskim

2
Fot. pixabay.com
Koronawirusa SARS-CoV-2 wykryto u młodej kobiety z powiatu kaliskiego. Jej stan lekarze określają jako ciężki. Przebywa pod opieką specjalistów w szpitalu zakaźnym w Poznaniu. To jedna z czterech kolejnych zakażonych osób na terenie Wielkopolski.

Jak informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu, badania laboratoryjne potwierdziły dodatnie wyniki prób u czterech osób z Wielkopolski. – Pierwszą z nich jest starsza kobieta z powiatu poznańskiego w dobrym stanie zdrowia, jest objęta kwarantanną. Drugą osobą jest kobieta w średnim wieku z powiatu kościańskiego. W stanie dobrym zdrowia przebywa na kwarantannie. Kolejna osoba to młody mężczyzna z powiatu poznańskiego. W dobrym stanie zdrowia przebywa w kwarantannie domowej – informuje Tomasz Stube z urzędu wojewódzkiego.

Czwartą zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 jest młoda osoba z powiatu kaliskiego, której stan jest określany jako ciężki. Jest pod opieką lekarzy w szpitalu zakaźnym w Poznaniu. Jak udało nam się dowiedzieć, wcześniej przebywała w Wojewódzkim Specjalistycznym ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy koło Kalisza. W placówce zwołano sztab kryzysowy. [Więcej informacji na ten temat znajdziesz pod linkiem].

Do tej pory na terenie Wielkopolski zostały zakażone 22 osoby. Jedna osoba zmarła.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick