Kolejne cztery zakażone koronawirusem osoby z powiatu krotoszyńskiego

0
Fot. Louis Reed / Unsplash
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych czterech przypadkach zakażenia na terenie Wielkopolski. To mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego.

Rano Ministerstwo Zdrowia informowało o czterech przypadkach, u których badania dały wynik pozytywny. Wśród nich jest 38-letnia kobieta z powiatu kaliskiego.

CZYTAJ: Pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie kaliskim
CZYTAJ TEŻ: Oddział szpitala w Wolicy odizolowany. Przebywała tam zakażona kobieta

Chwilę po godzinie 13.00 Ministerstwo przekazało kolejną liczbę zakażonych osób. Na liście ponownie pojawiły się cztery osoby z województwa wielkopolskiego. Informację potwierdził Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu, który podał, że pochodzą one z powiatu krotoszyńskiego.

Komunikat Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu:

Badania laboratoryjne potwierdziły dodatnie wyniki u kolejnych 4 osób z Wielkopolski.
Pierwszą osobą jest kobieta z powiatu krotoszyńskiego. Ma ok. 60 lat. Jej stan  jest dobry, przebywa w domowej kwarantannie. Druga osoba – młoda kobieta z powiatu krotoszyńskiego, w stanie dobrym jest w domowej kwarantannie. Trzecia osoba to mężczyzna ok. 60 lat z powiatu krotoszyńskiego. Jego stan jest dobry i przebywa w domowej kwarantannie. Czwarta osoba, kobieta w średnim wieku, w stanie dobrym, leży z poznańskim szpitalu zakaźnym. Jej stan jest dobry.

Wszyscy chorzy mieli kontakt z osobami chorymi na koronawirusa.

Do tej pory w Wielkopolsce 26 osób zostało zakażonych koronawirusem, jedna osoba zmarła.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick