DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Sąd rozpatrzył apelację za zamkniętymi drzwiami. Kiedy zapadnie wyrok?

W kaliskim sądzie odbyła się w czwartek rozprawa apelacyjna dotycząca małżeństwa G. z Ostrowa Wielkopolskiego. Sąd wydał wyrok 5 lat więzienia oraz 15 lat zakazu pełnienia jakichkolwiek funkcji związanych z edukacją lub opieką nad osobami małoletnimi. Skazani nie przyznają się do winy i żądają uniewinnienia.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT:

Jawność czwartkowej rozprawy została wyłączona, a – jak ustaliła nasza reporterka będąca na miejscu – wyrok nie zapadł. Obrońca Mateusz Horyza, z którym udało jej się porozmawiać stwierdził, że dopóki nie zapadł prawomocny wyrok, nie będzie komentował sprawy, przypomniał też, że w polskim prawie obowiązuje domniemanie niewinności.

Oskarżycielami posiłkowymi była dwójka dzieci Agaty i Jana G. Oskarżeni nie stawili się na rozprawę, a jawność została wyłączona ze względu na stan psychiczny ofiar.

Wyrok ma zostać ogłoszony 3 lutego.

O tej sprawie pisaliśmy już kilkukrotnie. Odbiła się ona szerokim echem także w ogólnopolskich mediach. Oskarżeni odpowiedzieli przed sądem jeszcze w 2013 roku, a dwa lata później zapadł wyrok. Sprawa wróciła na wokandę w 2020 roku w Sądzie Rejonowym w Ostrowie Wielkopolskim. Zapadł wówczas drugi wyrok – skazujący w tej sprawie. – Oskarżeni tym razem także zostali skazani na pięć lat bezwzględnego więzienia oraz 15 lat zakazu pełnienia jakichkolwiek funkcji związanych z edukacją lub opieką nad osobami małoletnimi. Oskarżeni zostali zwolnieni z kosztów sądowych i zostały one nałożone na osobę reprezentującą ofiary – poinformowała wtedy Edyta Janiszewska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kaliszu.

Będziemy wracać do tej sprawy.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz