Znęcali się nad adoptowanymi dziećmi. Byli duchowni czują się niewinni

0
zdjęcie uniwersalne
Mieli stworzyć im rodzinę zastępczą, a gnębili przez cztery lata. Małżeństwo G. z Ostrowa Wielkopolskiego sąd skazał na pięć lat więzienia oraz 15 lat zakazu pełnienia jakichkolwiek funkcji związanych z edukacją lub opieką nad osobami małoletnimi. Skazani wciąż nie przyznają się do winy i żądają uniewinnienia. Złożyli apelację od wyroku. Rozprawa została wyznaczona na 20 stycznia.

O sprawie małżeństwa z Ostrowa Wielkopolskimi, które zamiast rodzicami stało się oprawcami dla swoich adoptowanych dzieci, pisała cała Polska. Koszmar nieletnich trwał od 2009 do 2013 roku. Mieli być ofiarami przemocy fizycznej i psychicznej. W końcu jedno z dzieci zaczęło mówić i wtedy ruszyła lawina.

Ostatecznie za swoje czyny odpowiedzieli przed sądem jeszcze w 2013 roku. Wyrok zapadł dwa lata później. Sprawa jednak wróciła do ponownego rozpatrzenia. W 2020 roku w Sądzie Rejonowym w Ostrowie zapadł drugi wyrok skazujący w tej sprawie. Oskarżeni tym razem także zostali skazani na pięć lat bezwzględnego więzienia oraz 15 lat zakazu pełnienia jakichkolwiek funkcji związanych z edukacją lub opieką nad osobami małoletnimi. Oskarżeni zostali zwolnieni z kosztów sądowych i zostały one nałożone na osobę reprezentującą ofiary – poinformowała wtedy Edyta Janiszewska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kaliszu.

Małżeństwo wciąż nie zgadza się z wyrokiem sądu i złożyło apelację od wyroku. Przedstawiciele sądu informują, że rozprawa apelacyjna została zaplanowana na 20 stycznia tego roku w Sądzie Okręgowym w Kaliszu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick