Mieli dać im dom, a zgotowali piekło. Zapadł wyrok dla małżeństwa z Ostrowa

5
Fot. Pixabay
Nad dziećmi znęcali się od 2009 do 2013 roku. Małżeństwo z Ostrowa Wielkopolskiego miało dać dzieciom kochający dom, a w zamian za to zgotowali im piekło na ziemi. Znęcali się nad nimi psychicznie oraz fizycznie. Za swoje czyny odpowiedzieli przed sądem jeszcze w 2013 roku. Wyrok zapadał dwa lata później. Małżeństwo odwołało się jednak od wyroku, a sprawa wróciła do ponownego rozpatrzenia. W Sądzie Rejonowym w Ostrowie zapadł drugi wyrok skazujący w tej sprawie.

Małżeństwo G. z Ostrowa Wielkopolskiego przed założeniem rodziny zastępczej byli duchownymi. On był księdzem, a kobieta chciała wstąpić do zakonu. Jako rodzinie zastępczej, przyznano im czwórkę dzieci. Okazało się, że w latach 2009-2013 gotowali im piekło. Małżeństwo znęcało się nad nimi psychicznie i fizycznie. Mieli je bić, wiązać, straszyć wywiezieniem do lasu, kazali im klęczeć w kącie przez długie godziny.

Jedno z maltretowanych dzieci „pękło” i wyjawiło całą prawdę pedagogom szkolnym. Sprawą zajęła się prokuratura. Pierwszy wyrok zapadł w październiku 2015 roku. Oboje oskarżeni zostali wtedy skazani na pięć lat bezwzględnego pozbawienia wolności. Odwołali się oni jednak od wyroku i sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Kaliszu. Ten w połowie 2016 uchylił wcześniejsze orzeczenie i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia. – Zapadł drugi wyrok w tej sprawie. Oskarżeni tym razem także zostali skazani na pięć lat bezwzględnego więzienia oraz 15 lat zakazu pełnienia jakichkolwiek funkcji związanych z edukacją lub opieką nad osobami małoletnimi. Oskarżeni zostali zwolnieni z kosztów sądowych i zostały one nałożone na osobę reprezentującą ofiary – poinformowała Edyta Janiszewska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kaliszu.

Drugi wyrok Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim nie jest prawomocny.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

 1. 23
  1

  Tak mało?jeszcze zwolnienie z kosztów?przecież oni te dzieci brali dla pieniędzy,próbowali z nich zrobić psychicznie chorych żeby dostać od państwa jeszcze więcej.

  • 6
   4

   Tego niby księdza (jak wszystkich innych celebrytów kościelny), powinno się izolować. Gadając o Bogu jak można mówić o mamonie? Te hieny w sutannach dla kasy pójdą nawet do wyimaginowanego piekła.

 2. 23

  W sprawach dzieci sądy zwykle są niepokojąco łagodne, jednak dzieci nie są przedmiotami, których dotyczy niska szkodliwość czynu, kary dla krzywdzicieli powinny być przykładnie surowe. Dla służb, których obowiązkiem jest nadzór pieczy zastępczej także.

 3. Dwa świry się spotkały i dzieciom piekło zgotowaly ,tylko jako rodzicom zastępczym kto te dzieci dał oto jest pytanie ?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick