Ryszard Wieczorek zwolniony! KKS Kalisz szuka trenera

1
Ryszard Wieczorek nie jest już trenerem KKS-u Kalisz. Zarząd klubu rozwiązał z nim umowę nie podając przyczyn tej decyzji. Do czasu znalezienia nowego szkoleniowca, funkcję trenera pełni kapitan zespołu - Marcin Radzewicz, który ma licencję UEFA A.

Karuzela trenerska kręci się coraz szybciej. Kilkanaście dni temu pracę stracił Tomasz Jaworski, którego zastąpił Rafał Kurzawa – dotychczasowy asystent. Teraz wypadł z niej Ryszard Wieczorek, który prowadził KKS Kalisz.

Klub występujący w II lidze spisuje się w tym sezonie nieco poniżej oczekiwań. Zarząd i kibice marzą o awansie na zaplecze ekstraklasy, ale forma pierwszego zespołu jest daleka od rywalizacji o bezpośredni awans. Szansą mogłyby być baraże. W minionym sezonie

KKS Kalisz rozwiązał umowę z Ryszardem Wieczorkiem. II-ligowy klub nie zdradza przyczyn zwolnienia. Informuje jedynie, że razem z nim z pracy odeszli też jego asystenci: Patryk Drewnowski i Kamil Zieleźnik.

Trener Wieczorek poprowadził KKS w 75 oficjalnych meczach. Jak wyliczyli przedstawiciele klubu, „42 z nich zakończyło się zwycięstwami, 11 razy padł remis, a w 22 starciach kakaesiacy musieli uznać wyższość rywali. Bilans bramkowy zespołu pod przewodnictwem trenera to 129 goli zdobytych i 76 straconych. W ligowych pojedynkach, podopieczni Wieczorka zdobyli 125 punktów, co daje średnią 1,76 punktów na mecz” – podsumował klub.

KKS pod wodzą Ryszarda Wieczorka wywalczył historyczny awans na szczebel centralny i był o krok od wywalczenia w pierwszym sezonie awansu do I ligi. Zespół przegrał u siebie w barażach w decydującym meczu ze Skrą Częstochowa. Zdobył też z zespołem Wielkopolski Totolotek Puchar Polski (sezon 2019/20).

Tak dobrze KKS-owi nie idzie w trwającym sezonie. Zespół zajmuje 10. miejsce z 17 punktami po 13 meczach. Bilans drużyny z Kalisza to 5 zwycięstwa, 2 remisy i 6 porażek.

„Do czasu rozpoczęcia współpracy z nowym trenerem, pierwszy zespół poprowadzi Marcin Radzewicz, posiadający licencję UEFA A. W swoich rolach w sztabie szkoleniowym pozostają Grzegorz Kalek (trener II zespołu), Bartosz Ciesielski (trener bramkarzy), Paulina Bożek i Mariusz Wojcieszak (fizjoterapeuci), Eryk Woźniak (kierownik I zespołu) i Mikołaj Majerz (kierownik II zespołu)” – poinformował klub w oficjalnym komunikacie.

W październiku 2019 roku Ryszard Wieczorek był gościem Trzeciej Połowy w Telewizji Proart. Odcinek z jego udziałem można obejrzeć poniżej.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick