KKS Kalisz mistrzem III ligi! WZPN ogłosił koniec sezonu

3
Jarota Jarocin i KKS Kalisz jeszcze w ubiegłym sezonie rywalizowały w III lidze, grupie II
KKS Kalisz wywalczył awans do II ligi, a Jarota Jarocin utrzymał się na obecnym szczeblu rozgrywek. Wielkopolski Związek Piłki Nożnej zdecydował o zakończeniu sezonu III ligi, podobnie, jak kilka dni temu miało to miejsce w przypadku niższych szczebli rozgrywek.

Rozgrywki III ligi zostały zakończone. Taką decyzję podjął Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. Sytuacja jest więc podobna, jak w przypadku niższych szczebli, gdzie również za ostateczne bierze się wyniki spotkań rozegranych dotychczas.

Tym samym awans do II ligi może świętować KKS Kalisz, który zgromadził po 18 kolejkach 45 punktów, wyprzedzając drugą Radunię Stężyca o pięć oczek i trzeci Świt Skolwin – o sześć.

ZOBACZ: IV liga w liczbach. Nasze kluby wysoko w wielu klasyfikacjach

MAMY TO! 🎉 KKS Kalisz mistrzem III ligi gr. 2 w sezonie 2019/2020! 🔥 Awans do II ligi należy do nas! 💪 Wielkie brawa dla…

Opublikowany przez KKS Kalisz Czwartek, 14 maja 2020

 

Powody do radości może mieć także Jarota Jarocin, który po rundzie jesiennej oraz jednej rozegranej na wiosnę kolejce zajmuje na koniec sezonu 2019/20 15. miejsce z 15 punktami (tuż nad strefą spadkową). WZPN poinformował jednak, że żadna z drużyn nie spadnie do IV ligi. Zatem w przyszłym sezonie zobaczymy na tym szczeblu także Górnik Konin, Grom Nowy Staw i Bałtyk Gdynia, które uplasowały się po 18 kolejkach za JKS-em.

“Szczegółowe informacje odnośnie rozgrywek w sezonie 2020/21, a w szczególności liczebności poszczególnych lig oraz systemu gry, będą publikowane w terminie późniejszym. Kluczowymi aspektami do podjęcia ostatecznych decyzji jest przeprowadzenie procesu licencyjnego i zgłoszenie klubów do rozgrywek” – czytamy w komunikacie związku.

Zatem jeśli wszystkie kluby z aktualnej III ligi (18 drużyn) oraz zespoły, które awansują, spełnią wymogi licencyjne, w przyszłym roku piłkarze będą mieli do rozegrania więcej kolejek.

ZOBACZ: Imprezy sportowe powrócą dopiero jesienią 2021 roku?

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick