Rusza dodatkowe okienko paszportowe w Ostrowie!

4
Fot. WUW
Już od wtorku (13.10) rusza długo wyczekiwane, dodatkowe okienko paszportowe w budynku Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim. Jego powstanie jest odpowiedzią na liczne skargi mieszkańców oraz tłumów, które gromadziły się w biurze paszportowym.

O dodatkowym okienku do obsługi interesantów w biurze paszportowym informowaliśmy na początku tego roku. Decyzję o jego powstaniu podjął wojewoda wielkopolski. Ma ono usprawnić pracę biura i zredukować kolejki zainteresowanych. Jeszcze przed wybuchem epidemii w Polsce biuro paszportowe w Ostrowie Wielkopolskim przechodziło prawdziwe oblężenie. Petenci stali w kilkugodzinnych kolejkach, a często zdarzało się, że nie zostali obsłużeni ze względu na brak numerków dla osób oczekujących.

CZYTAJ: Biuro paszportowe w Ostrowie zostanie rozszerzone. Co czeka interesantów? 

Już we wtorek (13.10) ruszy długo zapowiadane, trzecie okienko w Terenowym Punkcie Paszportowym w Ostrowie. – Będzie dysponował większym zasobem kadrowym oraz udogodnieniami informatycznymi zapewniającym sprawniejszą obsługę klientów – informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

Sytuacja epidemiologiczna w kraju zminimalizowała kolejki i w tej chwili nie ma dużo chętnych do wyrobienia paszportu. Biuro jednak działa, ale na zmienionych zasadach. – Ci, którzy chcą załatwić sprawę muszą najpierw zadzwonić i umówić się telefonicznie na dzień i godzinę wizyty. Ten, kto przyjdzie “z marszu” nie zostanie obsłużony. Osoby umówione mogą mieć pewność, że zostaną przyjęte – informuje Mirosław Rychlik, sekretarz powiatu ostrowskiego.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. PRAWIE ROK czekania na JEDNO dodatkowe okienko? To brzmi jak żart w filmie Barei. Nie wyobrażam sobie tych ludzi w pracy prywatnej – jako szefowie z taką organizacją bankrutują w miesiąc, a jako pracownicy z taką organizacją zostają wywalani w miesiąc.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick