DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Rusza dodatkowe okienko paszportowe w Ostrowie!

O dodatkowym okienku do obsługi interesantów w biurze paszportowym informowaliśmy na początku tego roku. Decyzję o jego powstaniu podjął wojewoda wielkopolski. Ma ono usprawnić pracę biura i zredukować kolejki zainteresowanych. Jeszcze przed wybuchem epidemii w Polsce biuro paszportowe w Ostrowie Wielkopolskim przechodziło prawdziwe oblężenie. Petenci stali w kilkugodzinnych kolejkach, a często zdarzało się, że nie zostali obsłużeni ze względu na brak numerków dla osób oczekujących.

CZYTAJ: Biuro paszportowe w Ostrowie zostanie rozszerzone. Co czeka interesantów? 

Już we wtorek (13.10) ruszy długo zapowiadane, trzecie okienko w Terenowym Punkcie Paszportowym w Ostrowie. – Będzie dysponował większym zasobem kadrowym oraz udogodnieniami informatycznymi zapewniającym sprawniejszą obsługę klientów – informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

Sytuacja epidemiologiczna w kraju zminimalizowała kolejki i w tej chwili nie ma dużo chętnych do wyrobienia paszportu. Biuro jednak działa, ale na zmienionych zasadach. – Ci, którzy chcą załatwić sprawę muszą najpierw zadzwonić i umówić się telefonicznie na dzień i godzinę wizyty. Ten, kto przyjdzie “z marszu” nie zostanie obsłużony. Osoby umówione mogą mieć pewność, że zostaną przyjęte – informuje Mirosław Rychlik, sekretarz powiatu ostrowskiego.

Napisz do autora

Komentarze (4)
 • M
  myślący

  poniedziałek, 12 października, 2020

  PRAWIE ROK czekania na JEDNO dodatkowe okienko? To brzmi jak żart w filmie Barei. Nie wyobrażam sobie tych ludzi w pracy prywatnej – jako szefowie z taką organizacją bankrutują w miesiąc, a jako pracownicy z taką organizacją zostają wywalani w miesiąc.

  Odpowiedz
 • G
  Gola

  poniedziałek, 12 października, 2020

  Ale nie można się dodzwonić – lub nikt nie podnosi telefonu !

  Odpowiedz
 • R
  rrrrrrr

  wtorek, 13 października, 2020

  Prędzej zamkną niż otworzą przez COVID !!!!!!!

  Odpowiedz
 • W
  Wanda

  wtorek, 13 października, 2020

  Naprawdę TERAZ aż tak bardzo jest potrzebne dodatkowe okienko?

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz