DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Biuro paszportowe w Ostrowie zostanie rozszerzone. Co czeka interesantów?

Jeszcze przed wybuchem epidemii w Polsce biuro paszportowe w Ostrowie Wielkopolskim przechodziło prawdziwe oblężenie. Petenci stali w kilkugodzinnych kolejkach, a często zdarzało się, że nie zostali obsłużeni ze względu na brak numerków dla osób oczekujących.

Sprawą zainteresował się Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski, który zapewnił, że praca biura zostanie usprawniona i pojawi się dodatkowe, trzecie okienko do obsługi mieszkańców. – Obecnie trwa rekrutacja na to stanowisko i mam nadzieję, że już za kilka miesięcy będziemy mieli znacznie łatwiej, jeśli chodzi o wyrobienie paszportu – mówił w lutym tego roku Łukasz Mikołajczyk.

CZYTAJ: Będzie nowe okienko paszportowe w Ostrowie Wielkopolskim

Wiemy, że sprawa nabrała tempa, a nowa osoba została już wyłoniona, a ostrowski punkt przejdzie kapitalny remont. Jego efektem będzie poszerzenie działalności o jedno dodatkowe stanowisko. – Przechodzi ona w tej chwili szkolenie w Poznaniu. Odbędzie jeszcze miesięczne praktyki w punkcie paszportowym w Kaliszu – powiedział portalowi wlkp24.info Mirosław Rychlik, sekretarz powiatu ostrowskiego.

Biuro paszportowe w nowym, poszerzonym składzie zacznie funkcjonować od końca września, a przepustowość tego punktu będzie znacznie większa.

Sytuacja epidemiologiczna w kraju zminimalizowała kolejki i w tej chwili nie ma dużo chętnych do wyrobienia paszportu. Biuro jednak działa, ale na zmienionych zasadach. – Ci, którzy chcą załatwić sprawę muszą najpierw zadzwonić i umówić się telefonicznie na dzień i godzinę wizyty. Ten, kto przyjdzie „z marszu” nie zostanie obsłużony. Osoby umówione mogą mieć pewność, że zostaną przyjęte – dodaje sekretarz.

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • A
  Andrzej

  środa, 22 lipca, 2020

  Mikołajczyk jest bardzo skuteczny! Brawo!!!

  Odpowiedz
 • K
  Kasia

  czwartek, 23 lipca, 2020

  Brawo Panie Wojewodo Mikołajczyk. Obiecane dotrzymane!!!

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz