Rowerzysta „po kieliszku” spowodował wypadek

0

Dwie osoby w szpitalu, rozbite auto i uszkodzony rower. Na prostym odcinku drogi w miejscowości Stara Kuźnica w powiecie ostrzeszowskim rowerzysta skręcił w lewo nie ustępując pierwszeństwa kierowcy volkswagena. Doszło do potrącenia, po którym osobówka uderzyła w przydrożne drzewo. Rowerzysta miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło 4 kwietnia po godzinie 18:00 w miejscowości Stara Kuźnica w gminie Doruchów. Policjanci ustalili, że sprawcą był 39-letni mieszkaniec gminy Doruchów.

Mężczyzna na prostym odcinku drogi  wykonał manewr skrętu w lewo, czym  nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem osobowym marki volkswagen golf, który w niego uderzył, a następnie uderzył w przydrożne drzewo – informuje podkom. Ewa Jakubowska, rzecznik ostrzeszowskiej policji.

Samochodem kierował 21-letni mieszkaniec gminy Grabów nad Prosną. Rowerzysta był pod wpływem alkoholu – badanie wykazało ponad dwa promile. Rowerem jechała również żona sprawcy, która wypiła mniej – w jej przypadku alkomat pokazał blisko jeden promil.

Obu mężczyzn przewieziono do szpitala w Ostrzeszowie. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick