Rower Miejski wróci w połowie kwietnia. Jest odpowiedź urzędu

3
Fot. UM Kalisz
Kaliski Rower Miejski wystartuje z wtorku na środę 15 kwietnia. Opóźnienie daty startu systemu jest spowodowane koronawirusem. Sezon potrwa do połowy listopada.

Poznaliśmy datę, kiedy wystartuje w tym sezonie Kaliski Rower Miejski. Jak informuje Urząd Miejski w Kaliszu, stacje zostaną uruchomione z wtorku na środę 15 kwietnia. Władze samorządowe zapewniają jednak, że są przygotowani na zabezpieczenie rowerów przed koronawirusem, a przynajmniej na zmniejszenie ryzyka zakażenia. “Newralgiczne elementy rowerów, takie jak kierownice, siodełka, linki, manetki oraz terminale będą dezynfekowane w ramach codziennej pracy osób serwisujących oraz relokujących rowery miejskie we wszystkich działających systemach, których operatorem jest Nextbike Polska” – informują przedstawiciele urzędu.

CZYTAJ: Dobre wieści ze Szpitala w Wolicy. „Wszystkie wyniki są ujemne”

Do dyspozycji mieszkańców będą 283 rowery rozlokowane w 30 stacjach na terenie całego miasta. Sezon ma potrwać do połowy listopada.

15 kwietnia, to jednak data aktualna na piątek, 27 marca. Jak dowiadujemy się, może ona ulec zmianie w zależności od sytuacji epidemiologicznej w związku z koronawirusem i może się ona przesunąć w czasie.

Tymczasem w Ostrowie Wielkopolskim zdecydowano, że system wypożyczania roweru zostaje wstrzymany do odwołania, choć miał wrócić na ulice miasta w sobotę 14 marca. Więcej na ten temat pisaliśmy dzień przed zaplanowanym startem systemu, kiedy Miejski Zakład Komunikacji opublikował informację o wstrzymaniu startu ORM.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

 1. 4
  4

  Raczej za szybko rowery nie wrócą wypożyczanie roweru po kimś i dotykanie go może szybko rozprzestrzeniać wirusa pomyślcie o tym a zaś podejmujcie decyzję teraz rowery nie są ważne

  • 2
   3

   Rękawiczki wcięło? Płyn do dezynfekcji też?
   Durne jest to chowanie rowerów i hulajnóg. Utrudniacie ludziom choćby podróż do pracy wciskając ich w autobusy, w których szansa na zakażenie jest znacznie wyższa.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick