Rodzeństwo z niespotykanym talentem. Galeria "Pędzelek" zaprasza

0

Zuzanna, Emilia i Jakub Dulebowie z Brzezin, gdy byli jeszcze małymi dziećmi rysowali przy wspólnym stole rysunki dla swoich rodziców. Ta rutyna tak bardzo weszła im w krew, że później dziecięcy nawyk przerodził się w prawdziwy talent. Ich prace obecnie wywołują spory podziw, a u co niektórych nawet niedowierzanie.

Wystawa "Młodzi artyści z Brzezin" to prace trojga rodzeństwa: Zuzi, Emilii i Jakuba, którzy mają od 14 do 16 lat tworzą pracę, pod którymi podpisałby się niejeden magister sztuki. Ich twórczość ostrowski Młodzieżowy Dom Kultury zna i promuje od lat, młodzi artyści wygrywają konkursy takie jak "Cuda na kiju" czy "Małe biennale". 

Uczą się rysunku pod czujnym okiem Marty Filipczak, absolwentki wydziału artystycznego kaliskiego oddziału Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. – Praca z nimi nie wymaga pilnowania ich czy naciskania. Oni są już jak prawdziwi artyści – albo mają wenę, albo nie. Ja nastawiam się na to, by dawać im porady techniczne lub oceniać – mówiła podczas wernisażu wystawy nauczycielka rysunku.

Na pracach podziwiać można zwierzęta, tajemnicze portrety, architekturę czy linoryty oraz fotografie zwierząt. Wystawa jest dostępna dla wszystkich w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Wolności 10 w Ostrowie Wielkopolskim i tamtejszej Galerii "Pędzelek" do 10 marca. 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick