Robert Biedroń tworzy listy partyjne. Kto z powiatu ostrowskiego?

20
Robert Biedroń, polski polityk, samorządowiec, do października 2018 roku prezydent Słupska, stworzył nową partię polityczną „Wiosna”. W miniony weekend w warszawskim Torwarze na konwencji ogłosił program i nazwę nowej politycznej struktury. W nadchodzących wyborach parlamentarnych na jego listach pojawią się także nazwiska osób z powiatu ostrowskiego. Już dziś wiemy, że około 40 osób z Ostrowa Wielkopolskiego i okolic ściśle współpracuje z Biedroniem.

Dla wielu osób jest politykiem kontrowersyjnym, dla innych – szansą na ożywienie polskiego rządu. Robert Biedroń w ubiegłorocznych wyborach samorządowych nie starał się o reelekcję a stanowisku prezydenta Słupska, a ogłosił start nowego ruchu politycznego. Od tamtego czasu jeździł po różnych miastach Polski z projektem „Burza mózgów z Robertem Biedroniem” i tworzył z ludźmi listę postulatów. Opublikował część z nich w swoim programie wyborczym. Biedroń rozmawiał także z mieszkańcami Ostrowa Wielkopolskiego. – Każdy postulat zabieram ze sobą. Partię i program stworzę nie tylko dla Polaków, ale przede wszystkim z Polakami – powiedział reporterce telewizji Proart 17. listopada na spotkaniu w Ostrowie.

ZOBACZ: Robert Biedroń szukał pomysłów w Ostrowie. „Nie można tych nadziei zawieść”

W jego programie wyborczym znalazły się takie postulaty jak m.in. likwidacja kopalń do 2035 roku, prawo kobiet do bezpiecznego przerywania ciąży na żądanie do 12. tygodnia, pensja minimalna na poziomie 2700 zł, odpartyjnienie spółek skarbu państwa, wprowadzenie związków partnerskich, rozdział państwa od Kościoła czy minimalna emerytura w wysokości 1600 zł.

Dziś wiemy, że na listach partyjnych w wyborach do Parlamentu i Europarlamentu znajdą się nazwiska mieszkańców powiatu ostrowskiego. – Zostawiam przyjemność ogłoszenia tych nazwisk Robertowi Biedroniowi, w połowie marca powinniśmy poznać już przynajmniej nazwiska tak zwanych „jedynek” z poszczególnych okręgów – mówi portalowi wlkp24.info Magdalena Decker koordynatorka Wiosny Roberta Biedronia z powiatu ostrowskiego. Dodaje, że na listach znajdą się osoby w różnym wieku i z różnych grup społecznych. – Przeważać będą osoby, które do tej pory nie były związane z polityką czy samorządem, a nawet które w ogóle nie chodziły na wybory czy nie widziały dla siebie żadnej oferty politycznej – mówi Decker.

Do czasu ogłoszenia list w powiecie ostrowskim możemy spodziewać się różnych spotkań czy wieców w ramach promocji partii Biedronia. Cały czas można także dołączać do struktur „Wiosny”.

Po konwencji w Warszawie w ogólnopolskich mediach zawrzało o nowej partii, którą założył były prezydent Słupska. Wiele osób dopytuje o realność programu wyborczego, koszty czy trwałość idei. – Program nie powstał z kapelusza i nie był tworzony przez polityków. Z samego rozdziału państwa od Kościoła możemy spodziewać się oszczędności w kwocie 3 miliardów złotych. Likwidacja zbędnych instytucji (np. IPNu) to kolejne 3 miliardy. Takich oszczędności jest dużo więcej – wyjaśnia w imieniu twórcy partii „Wiosna” Magdalena Decker.

Foto: Magdalena Decker

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

20 KOMENTARZE

  1. No gościu wymiata, powiedział wszystkim, że tak normalnie na jesieni chce zostać premierem i ma taki plan, ze zmieni konkretne rzeczy a dobre zostawi. 500+ zostawia a w imie równości daje na pierwsze dziecko też, minimum emerytury to 1600 a nie 800 jak teraz, minimalna placa 2700, kasa fiskalna do kościóła. No podoba mi się gościu momo, że nie ma żony tak jak ten z partii trzymającej władzę.

    • Caryca koleżanka Biedronia pokazała nam wiosnę w opłatach jakie będziemy ponosić za śmieci!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. Biedroń polityk! Śmiechu warte. 40-stka na karku a on pajacuje, jak nastolatek. Niesamowita dziecinada. Z Ostrowa niech weźmie nawiedzonych lub inaczej rozwiniętych. Jurek W. pasuje jak ulał do tej paranoi.

  3. Brawo dla Roberta Biedronia oraz partii Wiosna, jestem za…! Niech zrobi porządek w tym chorym kraju bo jeśli nie ON to kto? Dalej będziemy zacofanym pośmiewiskiem w Europie i na Świecie!

  4. A co teraz będzie z Bogobojną Beatą, którą tak często widać jak przystępuje do Komunii Świętej i pokazuje się z ostrowskimi proboszczami? Czy jej przyjaciel Robert Biedroń, który chce zlikwidować lekcje religii, odebrać kościołowi jego ziemie, wprowadzić aborcję na życzenie zezwolić na adopcję dzieci przez homoseksualistów i twierdzi, że nie będzie klękał przed biskupami, będzie nadal tolerował jej głęboką wiarę? Bo to, że ostrowski kler będzie popierał Carycę dopóki jest prezydentem Ostrowa nie podlega żadnej dyskusji

    • Panu Bogu świeczkę, diabłu ogarek. Wielu bogobojnych opanowało tę grę do perfekcji. Ibi patria ubi bene, to ich maksyma.

  5. Znowu Magdalena Deckert. Tak bardzo chyba nie należy do bezpartyjnych.Czy już zakończyła współpracę z Panią Łubacką? Obserwują tę osobę od dawna i cóż, ma bogaty bagaż polityczny.Zastanawiam się jaka jest jej rola w polityce Ostrowa? 10 srok za ogon?

  6. A jaką rolę pełni Magdalena Deckert. Od czasu do czasu jest tłem różnych polityków, zwłaszcza przed wyborami. Dziwna postać, może coś więcej na jej temat .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick