Robert Biedroń szukał pomysłów w Ostrowie. „Nie można tych nadziei zawieść”

16
Chcą m.in. psychologii pozytywnej w szkołach, zakazu produkcji foliowych torebek na zakupy czy legalizacji związków par nieheteroseksualnych. Takie postulaty zgłosili dziś Robertowi Biedroniowi mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego i nie tylko, którzy przyszli na spotkanie "Burza mózgów" z cyklu "Policzmy się!". Były prezydent Słupska, a obecnie twórca nowego ruchu politycznego w Polsce tworzy swój program wyborczy z Polakami, od dzisiaj także z ostrowianami.

Robert Biedroń jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych obecnie postaci polskiej polityki. Wcześniej działacz SLD, później członek partii Janusza Palikota, były wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz członek sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, a od 2014 roku prezydent Słupska – miasta, które swoją polityką odmienił o 180 stopni. W tegorocznych wyborach samorządowych nie walczył o reelekcję w Słupsku, a zapowiedział tournee, podczas którego będzie rozmawiał z Polakami o tym jakiej chcą Polski. Wszystko po to, by w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych wprowadzić do Sejmu nową siłę polityczną. Jak sam zapowiada: progresywną, traktującą wszystkich obywateli równo, nie zostawiającą nikogo w tyle.

Dzisiaj sala Starej Biblioteki wypełniła się po brzegi ludźmi nie tylko z Ostrowa, którzy przyszli ze swoimi propozycjami zmian w kraju. Uczestnicy „Burzy mózgów” proponowali rozwiązania oświatowe, zmiany w prawie czy nawet kodeksie karnym, równość różnych środowisk takich jak LGBT czy osób niepełnosprawnych. Były i kwestie środowiskowe czy nawet propozycje związane ze zwierzętami. Sam Robert Biedroń był zaskoczony otwartością ostrowian na tematy związane z tolerancją osób nieheteroseksualnych. – Każdy postulat zabieram ze sobą – zadeklarował twórca nowej partii politycznej, której konwencja założycielska partii zaplanowana jest na 3. lutego w Warszawie. – Dziś nie mam nazwy partii ani programu. Tworzę go z Polkami i Polakami, dla nich – mówi polityk.

Na krótkiej konferencji prasowej przed rozpoczęciem spotkania Robert Biedroń zadeklarował dziennikarzom, że w naszym okręgu wyborczym także będzie tworzył listę do wyborów parlamentarnych. Jest otwarty na współpracę z każdą osobą, której bliskie będzie jego podejście i chęć zmian. Jak twierdzi, na razie wszystko jest sprawą otwartą i zaprasza do współpracy.

Biedroń odwiedził już m.in. wielkopolskie Leszno, ale być może wróci do Wielkopolski na kolejne spotkania z mieszkańcami. W załączonym materiale video krótka rozmowa z byłym prezydentem Słupska.

 

[cresta-social-share]

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

16 KOMENTARZE

 1. Biedroń twierdzi, źe każdy postulat zabiera ze sobą? Proszę bardzo: zakaz legalizacji związków homoseksualnych.
  Sam Biedroń ucieka do jakiegoś dziwadła pt. związki nieheteroseksualne. 😂😂😂😂
  PS. A p. Oliwecka to już opuściła Nowośmieszną

  • Bo tak te związki się nazywają. Lepiej nazwać „związki pedalskie”?
   Trzeba było przyjść i się wypowiedzieć, a nie zrywać cwaniaka w internecie.

 2. Czy Pan Biedroń przyjechał prywatnie czy za pieniądze podatników ze Słupska ???Pytam , bo za swojej kadencji w Słupsku rzadko bywał w urzędzie.

 3. Zeby było wszystko jasne panie Biedroń ja nie mam nic przeciwko osobom ,które natura pozbawiła cech jakimi dysponuje znaczna większosc ponad 90% społeczeństwa ,ale nigdy nie zaakceptuję tego żeby ta kilku procentowa społecznośc wynisiła się ponad innych organizując teczowe marsze i inne tego typu imprezy, żyjcie sobie obok innych i nie prowokujcie.

 4. Zarzuca mu się, że zlekceważył problem pedofilii w nadzorowanym przez miasto ośrodku, przymyka oczy na mobbing, a sprawne zarządzanie miastem jest tylko mitem. „Długi, które zaciągnął, emitując obligacje miejskie, będą spłacać jego następcy – taki wzorzec do P.Prezydent i miasta Ostrowa nawet obecny pies nie mógł słuchać ,,mądrości ” onego osobnika i wszedł pod krzesło.

 5. Pani Klimek też bywała rzadko a teraz pewnie będzie jeszcze rzadziej bo będzie pomagać swojemu przyjacielowi Biedroniowi w wyborach. Nikt jej z tego nie rozliczy bo kto? Rade ma na kiwnięcie palcem, „ciemny lud” kupił wszystko co sprzedała mu w kampanii a jej „szczególne” osiągnięcia dla miasta ( basen za kupę kasy ) i lodowisko przyćmiły brak inwestycji ( poważnych inwestycji) od których zależy dobra kondycja miasta. tak więc kolejna kadencja w której kobita się będzie lansowac a my będiemy ten lans oglądać.

 6. Jeżeli Beata mawiała, że jest bezpartyjna i tylko miasto Ostrów jest dla niej partią, to co robi na spotkaniu założycielskim powstającej partii której przywódcą ma być Biedroń?

 7. Zarzucacie panu Biedroniowi że zadłużył Słupsk a wasza ulubienica prezydentowa Klimek niby co zrobiła w Ostrowie.Może wam przypomnę że też zadłużyła miasto i dalej z fałszywym uśmiechem będzie opowiadać jak to jest wszystko dobrze w Ostrowie.

 8. Piękny uśmiech ma Pan Robert. Jest bardzo miły, sympatyczny i kulturalny. Idealny kandydat na prezydenta Rzeczpospolitej. Oczyma wyobraźni wyobrażam sobie jak Pan Robert prowadzi tłumy 11 listopada 2019r. z płomiennym uśmiechem na twarzy. Ach…do zakochania jeden krok. Robi Biedroń wrażenie, oj robi. Niejednemu namieszał w głowie. Pójdą za nim tłumy…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick