DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Remont stacji uzdatniania wody w Czarnymlesie prawie zakończony [WIDEO]

Prawie 4,5 mln zł kosztował remont stacji uzdatniania wody w Czarnymlesie.

Czarnylas i Dębnica. To w tych miejscowościach gminy Przygodzice, w okresach zwiększonego zapotrzebowania, wody w kranach albo w ogólne nie było, albo jej ciśnienie było bardzo słabe. Ta sytuacja miała się zmienić, dzięki modernizacji stacji uzdatniania wody w Czwarnymlesie. Inwestycja ma się już ku końcowi.

Stacja uzdatniania wody w Czarnymlesie została wyposażona m.in. w monitoring sterowany automatycznie oraz w automatyczny agregat prądotwórczy, który w ciągu kilku minut po zaniku energii powinien ją przywrócić.

Prace przy unowocześnianiu stacji trwały od wiosny 2023 r. Samorząd na realizację tej inwestycji pozyskał zewnętrzne dofinansowanie. – Wartość prac opiewa na kwotę niespełna 4,4 mln zł, z czego ponad 3,2 mln zł to dofinansowanie z rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych. Pozostałe środki to budżet gminy Przygodzice – informuje Piotr Kryszczak.

Ujęcie w Czarnymlesie zaopatruje w wodę 2,5 tys. osób, a jak podkreślają władze, złoże w charakteryzuje bardzo dobra jakość tak zwanej wody surowej. A co dokładnie zostało zrobione? O tym w materiale wideo, który do obejrzenia poniżej.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz