DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Rekordzista rozpędził fiata ducato do 147 km/h. 10 piratów w rękach policji

105, 109 i 147. To nie są zwycięskie liczby w loterii, a prędkości pojazdów, których kierowcy zostali zatrzymani do kontroli przez policjantów. Na trzech mandatach się nie skończyło. Wykroczeń w ostatnich dniach było znacznie więcej. – Nadmierna prędkość jest jednym z najczęstszych czynników, w wyniku których dochodzi do najpoważniejszych zdarzeń drogowych. Zdarzeń, w których giną ludzie – po raz kolejny podkreśla st. asp. Agnieszka Zaworska z jarocińskiej komendy. Ani jej apele, ani żadnego innego z policjantów w kraju nie trafiają do wszystkich piratów drogowych. Dlatego mandaty cały czas sypią się jak z rękawa.

CZYTAJ TEŻ: Wyrzucił śmieci pod centrum przesiadkowym. Wpadł, bo nagrały go kamery

Ostatnie dni były tego dobitnym przykładem. Tylko na terenie powiatu jarocińskiego zatrzymano w minioną sobotę dwóch piratów drogowych. Pierwszym z zatrzymanych kierowców był 45-letni mieszkaniec gminy Kotlin, który na drodze Parzew – Sucha przekroczył dozwoloną prędkość kierowanym przez siebie audi o 59 km/h. Spotkanie z naszymi mundurowymi zakończyło się mandatem w wysokości 400 zł, 10 punktami karnymi i zatrzymanym prawem jazdy na 3 miesiące – informuje.

Takie same konsekwencje poniósł 26-latek z gminy Kotlin kierujący fordem focusem, który w obszarze zabudowanym w Panience został zatrzymany, kiedy pomiar prędkości wskazał 105 km/h. Mamy nadzieję, że gdy za trzy miesiące obaj kierowcy odbiorą swoje prawa jazdy, nie będą mieli już chęci podróżować w tak niebezpieczny i nieodpowiedzialny sposób – mówi Agnieszka Zaworska.

CZYTAJ TEŻ: Śledztwo ws. zniszczenia tablicy upamiętniającej Pawła Adamowicza zostało umorzone. Dlaczego?

Podobne perypetie z piratami drogowymi mieli w ostatnich dniach policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego. Oni w weekend zatrzymali ośmiu piratów drogowych. Wszyscy stracili prawa jazdy na trzy miesiące za jazdę w obszarze zabudowanym z prędkością przekraczającą 100 km/h. Rekordzistą przyłapanym przez grupę Speed był kierowca fiata ducato, który rozpędził auto do prędkości 147 km/h. Tym samym przekroczył dozwoloną prędkość aż o… 97 km/h. Kolejny raz będzie mógł wsiąść za kółko dopiero za trzy miesiące.

– Poza zaangażowaniem policjantów o zapewnienie bezpieczeństwa na drogach istotna jest również sama postawa kierujących – ich zachowanie na drodze, szacunek dla innych uczestników ruchu, ale przede wszystkich przestrzeganie prawa. Jazda zgodnie z obowiązującymi przepisami, zwłaszcza z odpowiednią prędkością, to swoisty fundament bezpieczeństwa na drogach – podkreśla mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • GW
    glupek wioskowy

    środa, 9 czerwca, 2021

    powiedziec ze predkosc zabija to jak powiedziec ze najczestsza przyczyna utoniec jest woda

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz