Śledztwo ws. zniszczenia tablicy upamiętniającej Pawła Adamowicza zostało umorzone

6
Sprawcy nie znaleziono, a śledztwo zostało umorzone. Na razie nikt nie odpowie za zniszczenie tablicy upamiętniającej Pawła Adamowicza, zamordowanego prezydenta Gdańska. Pamiątka poświęcona samorządowcowi została zawieszona na ścianie Centrum Aktywności Lokalnej w Ostrowie Wielkopolskim. Miejsce zniszczonej zajęła nowa.

Śledztwo ws. zniszczenia tablicy poświęconej pamięci Pawła Adamowicza, zamordowanego prezydenta Gdańska zostało umorzone. Zniszczona tablica wisiała na ścianie Centrum Aktywności Lokalnej, vis a vis Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. – Zdecydowano o umorzeniu postępowania ze względu na niewykrycie sprawcy. Co prawda zebrano pewien materiał dowodowy, ale nie był wystarczający, aby wskazać sprawcę – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Tablica została zniszczona na początku marca tego roku. Rozbite szkło to nie wszystko. Ktoś namalował też krzyż celtycki obok tablicy i pozostawił kartkę z napisem o niewybrednej treści: „Klimek s***. C**j z nim. Gdzie jest pomnik żołnierzy wyklętych?”.

Tak wyglądała zniszczona tablica poświęcona pamięci Pawła Adamowicza:

Fot. Czytelnik

Umorzenie postępowania nie oznacza, że sprawa została zamknięta. Gdyby pojawiły się nowe materiały dowodowe, które mogłyby pomóc wskazać sprawcę, śledztwo może zostać podjęte ponownie.

Zniszczona tablica pamiątkowa została zastąpiona nową. Pod nią złożono kwiaty.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

 1. 35
  6

  Jestem przeciwny niszczeniu tablic, ale też jestem przeciwny bezsensownemu upamiętnianiu w Ostrowie osób, które nic dla tego miasta nie zrobiły.

 2. 10
  29

  Ale zrobiły dla kraju. A pomnik tzw. żołnierzy wykletych czyli bandytów z UPA, NSZ itp. to niech sobie postawi w ogródku albo na swoim podwórku.

 3. 31
  8

  To był bardzo kontrowersyjny pomysł na upamiętniego kogoś, na kim ciążyły poważne zarzuty prokuratorskie. I jego tragiczna śmierć, nad czym ubolewam, nie uzasadnia w żaden sposób upamiętnienia osoby, który dorobił się ponadprzeciętnego majątku w czasie 20 – letniej pracy w samorządzie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick