Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
Po tym jak Marzena Wodzińska złożyła rezygnację ze stanowiska Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego na wieść o chęci odwołania jej przez marszałka Marka Woźniaka, radni podjęli decyzję, kto będzie jej następcą. A właściwie następczynią. Została nią Paulina Stochniałek z Poznania.
CZYTAJ WIĘCEJ: Marzena Wodzińska odwołana. Wydała oświadczenie
– Moja propozycja uzupełnienia składu Zarządu Województwa o panią Paulinę Stochniałek wynika z merytorycznej oceny zarówno jej wiedzy, jak i doświadczenia, które zdobyła w ciągu życia zawodowego związanego z finansami i zarządzaniem w edukacji, służbie zdrowia, również w sferze IT i HR, czyli zarządzaniem zasobami ludzkimi. Upatruję w tej propozycji bardzo dobrą współpracę i też dobry nadzór nad tymi dziedzinami, za które pani Stochniałek będzie odpowiadać, czyli pomoc społeczna, edukacja i służba zdrowia – wyjaśnia marszałek Marek Woźniak.
Radni w tajnym głosowaniu podczas XXI Sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, która odbyła się 13 lipca wybrali Paulinę Stochniałek na Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego. – Dołożę starań, by w obszarze zdrowia, edukacji i nauki oraz polityki społecznej budować przyszłość silnej i nowoczesnej Wielkopolski – podkreśliła radna Paulina Stochniałek.
Wybór radnej z Poznania na stanowisko członka zarządu skomentował dla portalu wlkp24.info Andrzej Pichet jej koalicyjny kolega, który cieszy się, że postawiono właśnie na nią. – Jestem spokojny o jej doświadczenie i współpracę z zasobem ludzkim. Jest to osoba, która bardzo dobrze czuje kontakt z urzędnikami, przedsiębiorcami czy osobami, od których zależy działanie Urzędu Marszałkowskiego. Jest to osoba, która do tej pory bardzo dobrze pracowała w komisjach merytorycznych. Przez ostatnie półtora roku była przewodniczącą komisji edukacji – wylicza radny Pichet.
CZYTAJ: Banki krwi apelują o pomoc! Zapasy są dramatycznie niskie!
Paulina Stochniałek jest z wykształcenia ekonomistką, a z zawodu przedsiębiorczynią, z 25-letnim doświadczeniem zawodowym w sektorze publicznym i prywatnym. Była dyrektorką finansową i HR, główną księgową największego w Wielkopolsce szpitala klinicznego, wykładowczynią wyższej uczelni i prezeską spółki z branży IT.
– Czas na wdrożenie innowacji, technologii oraz zrozumienia wszystkich środowisk tworzących system opieki zdrowotnej. I dodaje: „Myśląc o człowieku, należy pamiętać o tych najbardziej wykluczonych ze społeczności: osobach niepełnosprawnych i ich rodzinach, a także osobach starszych. Otwarte społeczeństwo łączy wszystkich w swojej aktywności. Kobiety, które zawsze głośno wspieram, muszą czuć wsparcie w swoich działaniach i równe szanse, by to nie płeć była czynnikiem decyzyjnym, a kompetencje – dodaje Paulina Stochniałek.
Skomentuj ten wpis jako pierwszy!
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz