Marzena Wodzińska złożyła rezygnację! Uprzedziła marszałka, który chciał ją odwołać [AKTUALIZACJE]

8
Marzena Wodzińska złożyła rezygnację. Taką informację potwierdza rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Członkini Zarządu złożyła dokument w tej sprawie na ręce marszałka w piątek. Od kilku dni mówiło się, że podczas sesji absolutoryjnej zaplanowanej na 29 czerwca ma dojść do odwołania Wodzińskiej. Jej decyzja o złożeniu rezygnacji jest zatem krokiem wyprzedzającym.

Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak wystosował przed weekendem oświadczenie w sprawie współpracy z członkinią zarządu Marzeną Wodzińską. Poinformował w nim, że zwrócił się do przewodniczącego Sejmiku o odwołanie Wodzińskiej z pełnienia obecnej funkcji podczas poniedziałkowej (29 czerwca) sesji absolutoryjnej stwierdzając, że jest to dobry moment, bo “zamykamy kolejny rok, mamy raport o stanie województwa, podsumowujemy działanie zarządu i zaczynamy nowy etap. To naturalna kolej rzeczy, że rozliczamy pracę zarządu”.

CZYTAJ: Znamy wyniki wyborów prezydenckich niemal ze wszystkich powiatów [SPRAWDŹ LISTĘ]

Z tych słów wynika, że marszałek może być niezadowolony z dotychczasowej pracy Marzeny Wodzińskiej. Zdają się to potwierdzać słowa zawarte w kolejnym akapicie oświadczenia, w którym czytamy: “Odwołanie to jest konieczne, aby w obszarze objętym do tej pory zakresem kompetencji, obowiązków i aktywności Członka Zarządu Marzeny Wodzińskiej usprawnić nadzór i zwiększyć efektywność Urzędu Marszałkowskiego i podległych jednostek, poprawić stan relacji międzyludzkich wewnątrz i na zewnątrz Urzędu Marszałkowskiego, a także udrożnić kanały komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej”.

Marzena Wodzińska postanowiła jednak nie czekać na decyzję Sejmiku Województwa Wielkopolskiego i w sobotę złożyła na ręce Marka Woźniaka rezygnację z pełnienia dotychczasowej funkcji. Informację tę potwierdziła rzecznik prasowa UMWW Anna Parzyńska-Paschke. Obecna Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego na razie nie komentuje tej sprawy.

Marzena Wodzińska została powołana na Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego w 2014 roku. W zakresie jej obowiązków znajdował się nadzór nad nad departamentami zdrowia, edukacji i nauki oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu. Pochodząca z Kalisza przedstawicielka samorządu pracowała wcześniej w sektorze bankowym.

AKTUALIZACJA – 11.42

Jak dowiedział się portal wlkp24.info, Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak wycofał wniosek o odwołanie Marzeny Wodzińskiej z funkcji Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Pierwszeństwo w procedowaniu ma rezygnacja z obowiązków.

AKTUALIZACJA – 16.09

Sejmik wojewódzki przyjął rezygnację Marzeny Wodzińskiej z funkcji Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

CZYTAJ TEŻ: Radni PiS-u chcą odwołać Marzenę Wodzińską. Czy to działanie polityczne?

Oświadczenie marszałka Marka Woźniaka

Informuję, że zwróciłem się z wnioskiem do Przewodniczącej Sejmiku o odwołanie Pani Marzeny Wodzińskiej z funkcji Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego w dniu 29 czerwca 2020 roku. To dobry moment, bo jest to sesja absolutoryjna. Zamykamy kolejny rok, mamy raport o stanie województwa, podsumowujemy działanie zarządu i zaczynamy nowy etap. To naturalna kolej rzeczy, że rozliczamy pracę zarządu.

Odwołanie to jest konieczne, aby w obszarze objętym do tej pory zakresem kompetencji, obowiązków i aktywności Członka Zarządu Marzeny Wodzińskiej usprawnić nadzór i zwiększyć efektywność Urzędu Marszałkowskiego i podległych jednostek, poprawić stan relacji międzyludzkich wewnątrz i na zewnątrz Urzędu Marszałkowskiego, a także udrożnić kanały komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej.

Dokonanie zmiany na stanowisku Członka Zarządu pozwoli ograniczyć istniejące ryzyka i poprawić funkcjonowanie Samorządu we wskazanym obszarze.

Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

  1. 11
    20

    Trzeba napisać szczerze. Trzeba było ją usunąć żeby zrobić miejsce dla nowych ludzi. Najbardziej pracowita kobieta w całym zarządzie ale o najsłabszej pozycji politycznej. Strzał w kolano ze strony PO.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick