Marzena Wodzińska odwołana. Wydała oświadczenie

7
Radni Sejmiku wojewódzkiego odwołali Marzeną Wodzińską ze stanowiska Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Radna z Kalisza przestanie pełnić obowiązki w zarządzie 2 lipca.

Po tym jak marszałek województwa Marek Woźniak poinformował, że planuje złożyć wniosek o odwołanie Marzeny Wodzińskiej z funkcji Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Wodzińska złożyła rezygnację, która zgodnie z przepisami, została rozpatrzona w pierwszej kolejności. Podczas poniedziałkowej sesji sejmiku radni przyjęli ją.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Marzena Wodzińska złożyła rezygnację! Uprzedziła marszałka, który chciał ją odwołać

Marszałek w wydanym oświadczeniu podkreślił, że “odwołanie jest konieczne, aby w obszarze objętym do tej pory zakresem kompetencji, obowiązków i aktywności Członka Zarządu Marzeny Wodzińskiej usprawnić nadzór i zwiększyć efektywność Urzędu Marszałkowskiego i podległych jednostek, poprawić stan relacji międzyludzkich wewnątrz i na zewnątrz Urzędu Marszałkowskiego, a także udrożnić kanały komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej. Dokonanie zmiany na stanowisku Członka Zarządu pozwoli ograniczyć istniejące ryzyka i poprawić funkcjonowanie Samorządu we wskazanym obszarze”.

Marzena Wodzińska piastowała stanowisko członka zarządu od 1 grudnia 2014 roku. Jej następca musi zostać wybrany w ciągu miesiąca. Wodzińska nadal pozostaje radną sejmiku. Po głosowaniu wydała oświadczenie w sprawie rezygnacji. Podkreśliła, że jej główną dewizą zawsze była, jest i będzie pracowitość. W piśmie czytamy: “Jestem przekonana, że podległe mi w strukturach Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu obszary zostawiam w dobrej kondycji. Zawsze dbałam o to, aby Wielkopolska Południowa nie była pomijana przy podziale środków, a rozwój całego województwa był zrównoważony i z tego jestem najbardziej dumna”.

Pełna treść oświadczenia Marzeny Wodzińskiej

Szanowni Państwo,
w dniu dzisiejszym kończę swoją prawie sześcioletnią pracę na stanowisku Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego. W trakcie tego czasu dużo udało się zrobić, ale wiele wyzwań było jeszcze przede mną.

Moją główną dewizą zawsze była, jest i będzie pracowitość, dlatego jestem przekonana, że podległe mi w strukturach Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu obszary zostawiam w dobrej kondycji. Zawsze dbałam o to, aby Wielkopolska Południowa nie była pomijana przy podziale środków, a rozwój całego województwa był zrównoważony i z tego jestem najbardziej dumna.

Bardzo dziękuję wszystkim moim współpracownikom za zaangażowanie i życzliwość, ale przede wszystkim za zbudowane relacje. Wśród nich są osoby, o których mogę powiedzieć, że są i mam nadzieję, nadal będą dla mnie kimś więcej niż tylko współpracownikami. Jednocześnie życzę wszystkim powodzenia oraz wielu sukcesów zawodowych i osobistych.

Pozostaję Radną Sejmiku Województwa Wielkopolskiego i obiecuję nadal zabiegać o sprawy Południowej Wielkopolski.Wiem, że nie mogę zawieść zaufania prawie 30 tys. mieszkańców tej części województwa, dlatego możecie Państwo być pewni, że nie zaprzestanę w działaniu i będę nadal aktywnym samorządowcem.

Z poważaniem,
Marzena Wodzińska

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. 8
    3

    “nie mogę zawieść zaufania prawie 30 tys. mieszkańców tej części województwa” – ciekawe… Sam Ostrów to ponad 70 tys., więc o których mieszkańców chodzi?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick