DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Radni przegłosowali przekazanie 100 tys. zł dla szpitala na respirator i łóżko

W niepełnym składzie, ale jednomyślnie. 21 radnych Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego było jednogłośnych w sprawie przekazania dotacji z budżetu miasta dal ostrowskiego szpitala na zakup respiratora oraz łóżka do izolacji chorego. To forma wsparcia finansowego, która nie była wcześniej planowana, dlatego władze miasta wygospodarowały pieniądze na ten cel w ostatnich dniach, chcąc wesprzeć w ten sposób walkę z koronawirusem.

Ostrowski szpital otwarcie mówi, że zabiega o wszelkiego rodzaju wsparcie finansowe nie tylko ze strony samorządów czy wojewody, ale także od firm czy osób prywatnych. Pierwsze darowizny już spływają na konto placówki. Te najwyższe to 500 tys. zł przekazane na zakup respiratorów przez firmę Com40 oraz 100 tys. zł, które zdecydowała się przeznaczyć firma Tasomix także z przeznaczeniem na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego potrzebnego do walki z chorobą COVID-19.

O tym, że miasto także chce się dołożyć do budżetu szpitala w kwestii walki z koronawirusem prezydent Beata Klimek powiedziała podczas konferencji prasowej zwołanej 11 maca w Centrum Aktywności Lokalnej. Aby można było to zrobić, zmianę w budżecie w tej sprawie musieli przegłosować radni. Spośród 23-osobowego składu w nadzwyczajnej sesji wzięło udział 21. Wszyscy byli za przekazaniem tych pieniędzy dla ostrowskiego szpitala.

– Dziękuję wszystkim miejskim radnym za jednogłośne poparcie – za solidarność i wsparcie w tym trudnym czasie. Taka współpraca i wspólne działanie dla bezpieczeństwa naszych mieszkańców są teraz niezwykle ważne – powiedziała prezydent Klimek, która już na początku obrad nie ukrywała, że głównym powodem zwołania nadzwyczajnej sesji była właśnie przegłosowanie pomocy finansowej dla szpitala.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz