Radni PiS-u wycofują punkt z porządku obrad. „Jesteście bezwolnym narzędziem w kampanii parlamentarnej”

43
Przed IX Sesja Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego nic nie wskazywało na to, że dojdzie do utarczki słownej rodem z obrad sejmu. Tymczasem przedstawiciele klubów radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej byli aktorami burzliwej dyskusji na temat przyszłości projektu uchwały dotyczącej Stypendium im. Świętego Jana Pawła II Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz zasad udzielania ich uczniom.

Na początku sesji radny Dawid Korzeniewski (PiS) poprosił o wycofanie tego punktu z porządku obrad uzasadniając tę prośbę faktem, że należy dopracować pewne szczegóły. – Należy dokonsultować ten projekt z innymi klubami. Chcę jasno powiedzieć, że obecny regulamin, który obowiązuje, jest pełen luk i wad, które trzeba poprawić. Klub PiS dotrzymał słowa, przygotował autorski projekt uchwały, ale z uwagi na to, aby jeszcze go przedyskutować i doprecyzować, wycofujemy ten projekt uchwały i przedstawimy go w czerwcu. Nie chcemy robić wojny politycznej na sesji Rady Miejskiej, chcemy ją uchwalić ponad podziałami partyjnymi – wyjaśnił rajca.

ZOBACZ TEŻ: IX Sesja Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego w skrócie

Wojny politycznej uniknąć się nie udało. O głos poprosił radny Platformy Obywatelskiej Damian Grzeszczyk, który ocenił, że działania samorządowców z PiS-u – jego zdaniem – są inspirowane działaniami ich partii związanymi z wyborami. – Mam wrażenie graniczące z pewnością, że jako klub jesteście bezwolnym narzędziem w kampanii najpierw europejskiej, a teraz parlamentarnej – ocenił były kandydat na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

ZOBACZ TEŻ: Ostrów Wielkopolski będzie miał ulicę imienia Andrzeja Kowalczyka

Co do jednego, obaj byli zgodni: ich zdanem stypendium wymaga zmian i te mają zostać wprowadzone. Czy przedstawiony projekt spełni oczekiwania radnych, a przede wszystkim uczniów i rodziców, dowiemy się na czerwcowej sesji.

Jak oceniacie słowną wymianę zdań między przedstawicielami PiS-u i PO? Piszcie w komentarzach?

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

43 KOMENTARZE

  • Panie Kowalski sprawę żeśmy wygrali. Powiedział Damian (uzdrowiciel imię pochodzenia greckiego) do swojego klienta. Musi pan tylko wybulić i pójść odsiedzieć. Coś w „podobie” do sprawy Klimkowej przeciwko Paduchowi, który broniony przez mecenasa poległ był.

  • Wydaje mi się, że radny Paduch sam lepiej by się bronił sądząc po jego wystąpieniach na posiedzeniach rady niż wspomniany adwokat, który jest „bohaterem” ostatniej sesji RM.

  • Jeszcze lepszy był radny Herwich, który za dyrekcji pani Bothur miał dzielone klasy i nauczał Przysposobienia Obronnego w 15 osobowych dzielonych klasach, gdzie inne maturalne przedmioty odbywały się w pełnych 30-sto osobowych klasach. Ciekawe, że ówczesny i obecny starosta pan Rajski na to nie reagował i dopuszczał do marnowania publicznych pieniędzy!

  • Tak się składa, że podczas kampanii wyborczej samorządowej szedłem na targu za Urbaniakiem, który kontrolował i korygował zachowanie Grzeszczyka wobec przechodzących ludzi. I rzeczywiście wyglądał jak bezwolne narzędzie posła.

  • Nie oczekuję, że Grzeszczyk przeprosi radnych PiS. Za to ja mogę go przeprosić już teraz: Panie Grzeszczyk jeżeli Pan nie jesteś bełkotliwym i ordynarnym awanturnikiem, to ja Pana bardzo przepraszam.

 1. PO coraz bardziej się kompromituje. Zazdrości PiS-owi bardzo dobrego wyniku wyborczego w wyborach europejskich, przewagi 7%.

 2. Czy pan radny Grzeszczyk jest poważny? Jego koledzy z klubu poprosili o wycofanie uchwały aby ją doprecyzować. Radni PiS na to przystają, natomiast radny Grzeszczyk atakuje brzydko radnych z PiS przecież to jest zachowanie rodem z piaskownicy rozkapryszonego dziecka.

 3. Osobiście PiS bardzo mnie się podoba. Nasi radni miejscu majà charakter, ale również prezentują wysoki poziom kultury osobistej. Bardzo merytoryczni radni. Tak trzymać, powodzenia.

 4. Zupelnie nie zrozumiale dzialania i postawa radnego Grzeszczyka….mam wrazenie ze wystapienie bylo proba promowania siebie a nie rozwiazania problemu….

 5. Widać że PO puszczają nerwy. Co Pan radny Grzeszczyk chciał osiągnąć atakiem na radnych PiS nie mam pojęcia. Przecież koledzy z PiS wyciągnęli rękę do PO, a PO jak zwykle nie umie się zachować przyzwoicie.

  • Puszczają och puszczaj. A już radnemu Herwichowi to na pewno. Przeciez to co ten pan wygadywał o demokracji to, aż się słabo robi.

 6. Jako mieszkaniec Ostrowa i wyborca jestem dumny, że nasz Ostrowski PiS ma bardzo mądrych i aktywnych radnych miejskich. W końcu PiS w Ostrowie zaczyna coś znaczyć.

 7. Jako mieszkanka nie interesuje mnie to co przedstawiła p. Klimek , interesuje mnie życie w czystym mieście i oddychanie czystym powietrzem . Kompendium wiedzy to p. Klimek powinna już dawno przeczytać z innego obszaru.

 8. Nie interesuje nas, czy nasz projekt spodoba się radnym, ale interesuje nas by był dobry dla uczniów. Ja rozumiem meandry ostrowskiej polityki, ale Pan Grzeszczyk pokazal twarz PO. W jednym się zgodzę, że działania naszych radnych są inspirowane partią do której należą i wszystko jest w tym przypadku jak należy. Wystarczy już hipokryzji i zakłamania.

 9. Na tej sesji agresją wobec obecnie rządzących wykazał się również radny Herwich. Bredził coś o braku demokracji, bo wakacje się wcześniej zaczną i że nabór uczniów jest za duży, chociaż jak były małe to też było źle. Swoją drogą ja z rozrzewnieniem wspominam jego lekcje gdzie moja klasa i nie tylko była dzielona na pół. Tak jakby to był przedmiot języka obcego.

  • Bo ówczesna Pani Dyrektor dbała o luksusowe warunki uczniów na lekcjach Przysposobienia Obronnego nomen omen PO i godnym wynagrodzeniu oraz ilości godzin pracy dla pana podpułkownika.

 10. Podejrzewam, że sam poseł Urbaniak z wykształcenia logik nie mógł się doszukać logiki w głupawym ataku radnego Grzeszczyka na radnych PiS. Gdyby ten atak był przeprowadzany za pomocą broni palnej zamiast ataku słownego, to radnemu Grzeszczykowi trzeba by było wyjmować kulę z kolana.

 11. PO to POstępowa partia. Dzięki swoim działaniom byli w stanie wysłać do europarlamentu byłych wysokich działaczy PZPR w osobach Millera, Cimoszewicza i Belki (ciekawe co by było gdyby Kiszczak z Jaruzelskim jeszcze żyli). To jest potwierdzenie tego, że ten okrągły stół, bo była ściema dla społeczeństwa, bo komuniści udawali, że rządzą oni a nie kreml, a dopuszczeni do okrągłego stołu udawali, że byli opozycją. Teraz każe nam się w czerwcu świętować ćwierć wolne wybory w 1989 roku. Kpina ze zdrowego rozsądku!

  • Na szczęście żyje jeszcze córka Jaruzelskiego, która jest radną w Warszawie.

 12. Wreszcie ktoś mówi prawdę ludziom dziwnego ugrupowania pod nazwą PIS. Nie wolno dopuścić, aby ich wszystkie działania, które wykonują pod osłoną nocy, były traktowane i pobłażliwie. Oni niczego nie robią bezinteresownie. To ugrupowanie jak wiele innych powinno zniknąć z Polskiej sceny politycznej. Żałuję, że jest z tego ugrupowania, bo ono go ogranicza. Pozdrawiam i życzę wiele sił i cierpliwości.

 13. Z tego co kojarze to Grzeszczyka wystawila .Nowosmieszna a nie PO. I to widac po tym jak go osmieszyl Leki i Paduch pozniej przyznajac racje ze to dobrze ze PIS sie wycofal. Cos czuje ze koledzy z POKO szybko sie odetna od adwokata w krotkich spodenkach i wyrzuca go z klubu. Chyba ze sam zdazy uciec do BK. Ludzie widza jak sobie spija z dziubkow z radnymi prezydentowej i gada na PO przy kazdej mozliwej okazji.

  • hehe no to sobie moga pluc w brode tylko ze nie wystawili Paducha albo nawet buni ktora teraz probuje blyszczec. Tak czy siak dajcie spokoj Grzeszczykowi bo sie chlop zaplacze jak to przeczyta. Pewnie myslal ze go wszyscy beda wielbic bo dostal 12 % a tu go nawet swoi nie szanuja

 14. Panie radny K. Jestem pod wrażeniem pańskiej pracowitości. Tyle postów pod różnymi nickami.Szef z pewnością jest z pana dumny, może jakaś podwyżka? Aleś pan nadowalał a to radnemu Grzeszczykowi, a to PO, nonono. Jak się oni podniosą po tej nawale krytyki, trudno powiedzieć. Gdybyś pan jeszcze nauczył się tak wymawiać to co pan czytasz, tak żeby słuchacze zrozumieli więcej niż co piąte słowo, byłoby super. Może jakieś lekcje dykcji (wraz z kolegą klubowym) u koleżanki klubowej? Nie mówię tu o mówieniu z sensem, nie można za dużo wymagać, ale o mówieniu tak, żeby można zrozumieć wypowiadane przez pana słowa. Zdecydowanie lepiej wychodzi panu bajdurzenie przy pomocy palców, tu na portalu.

  • Nakręcili cię jak stary ruski zegarek i ciągle piszesz jedno i to samo. Żal mi cię, a obrona Grzeszczyka jest nie do obrony!

 15. Nie ma co się dziwić zwolennikom PO, umieją obrażać tylko innych ludzi tak samo, jak ich przedstawiciele. Cóż taki reprezentują poziom kultury.

 16. Pan radny Damian Grzeszczyk wyskoczył na sesji, podobnie jak wyskoczył z parkingiem podziemnym na rynku. Pół Ostrowa się z tego śmieje do dzisiaj.

  • Wspomina o literówkach w projekcie którego nie widział, a sam na esji mówi, że się „włancza”.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick