IX Sesja Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego w skrócie

33
Zakończyła się IX Sesja Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. Radni przegłosowali kilkanaście uchwał, nie brakowało też długich i burzliwych dyskusji. Co tym razem działo się w Forum Synagoga i jakie pomysły przedstawili rajcy, zobaczysz w materiale wideo, który podsumowuje środowe obrady.
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

33 KOMENTARZE

 1. Karmiony za młodu koniną (ojciec Śliwińskiego prowadził ubojnię koni i zakład przetwórczy) radny Śliwiński nie zawiódł. Samorządowiec, który to nic wg zeznania finansowego nic nie zarobił oprócz diety radnego jak zwykle zgłaszał wniosek o zakończenie dyskusji żeby nie narażać swojej Carycy.

  • Mądrość Grzeszczyk a zaorali radni z PiS. Pokazując że pojęcia gość nie ma co się dzieje w jego własnej partii przepraszam klubie. PiS pokazał klasę że potrafi słuchać innych radnych i że szuka porozumienia ponad podziałami. Pełen szacunku dla radnych PiS pokazał iście

  • Pełen szacunku dla radnych PiS pokazaliście odpowiedzialność i to że umiecie słuchać innych radnych i również tych co mają inne poglądy niż wy sami. Wystąpienie radnego Grzeszczyka zaczepne było wprost żenujące.

 2. Kogo chce uwieść Milena odsłaniając swoje nagie ramiona? Przecież inne części ciała też pewnie ma atrakcyjne.

  • Siedzącego obok Mileny podpułkownika Herwicha należałoby zapytać czy słyszał żeby w ZSRR a dzisiejszej Rosji nauczyciele strajkowali? A jeżeli dzisiaj jest już Europejczykiem i demokratą pełną gębą, to czy wie że w Niemczech nauczyciel nie ma prawa do strajku, gdyż jest funkcjonariuszem państwowym. I niech się nie burzy, że rząd chce uniknąć w przyszłości takich cyrków jakie zorganizowała opozycja totalna wobec dzieci i młodzieży wysługując się nauczycielami.

  • Gdy patrzę na wiecznie uśmianą i wpatrzoną w smartfona radną, to odnoszę wrażenie, że nie wychodzi z portalu randkowego, no chyba, że siedzący obok niej Marian Herwich ma na nią taki wpływ.

 3. Dzisiaj fatalna sesja dla PISU i pana Korzeniowskiego od senatora… Totalna klapa! I na początku i na końcu. Za to radny Grzeszczyk świetnie i mądrze… brawa!!!

  • Co ty pleciesz pis i nawet jego koledzy z klubu zrobili z niego glupka ze o co mu wogole chodzi

  • Radny PO mówił coś o „włanczaniu”. 3:53:35. Nawet mój dzieciak, który chodzi do przedszkola mówi, że się włącza, a nie „włancza”. Poza tym tę mądrość i sukces Grzeszczyka, który chciał budować podziemne parkingi na rynku można obejrzeć oglądając wypowiedź radnej Podskarbi podczas sesji na jego temat 4:17:47. Wydaje się, że Grzeszczyk jeszcze jest w amoku po ogłoszeniu wyników wyborów.

  • Chyba oglądaliśmy różne Sesje. Radny Grzeszczyk chciał uderzyć w PiS ale mu to, nie wyszło. To była kompletna klapa. Świetnie to, wypunktował radny Korzeniewski mówiąc że PiS na wniosek kolegów z PO wycofał projekt z obecnej Sesji ponieważ chcą nanieść jeszcze jakieś poprawki. Radni PiS co mi się osobiście podobało pokazali że są otwarci na dialog, tak aby radni ze wszystkich stron mogli usiąść i wspólnie porozmawiać o tak ważnej sprawie jakim jest regulamin przyznawania Stypendium.

  • Mądrość radnego Grzeszyka obnażył radny z jego własnego klubu, pan radny Paduch kiedy, to z mównicy pochwalił radnych PiS, że przyjęli argumenty innych radnych żeby jeszcze usiąść wspólnie i uszczegółowić regulamin.

 4. Słyszałem że na sesji z,,szafy” wylazał Alojzy Motylewski. Głos zabrał też Stasiu Pabiszczak. Ten to jest mówca. Pięć razy odsluchiwalem jego wystąpienia i cały czas nie wiem o co mu chodzi.

 5. Dwa asy z PO podpułkownik ludowego wojska polskiego ze swoim knajacko-koszarowym językiem znającym się na edukacji. I najlepszy adwokat wśród samorządowców i najlepszy samorządowiec wśród adwokatów Damian Grzeszczyk. Na targu podczas samorządowej kampanii wyborczej wykrzykiwał, że on nie jest z PO tylko stąd! Dzisiaj bełkocze nie wiadomo o czym i nie wiem czy on sam rozumie o czym mówi.

  • PO bardzo boli wynik Eurowyborów i ta 7% przewaga PiS. Na wczorajszej Sesji RM już nie wytrzymali tego ciśnienia i musieli uderzyć politycznie PiS na Sesji. każdy może sobie odtworzyć kto jest głównym prowodyrem. Wszystko zaczęło się od wystąpienia radnego Grzeszczyka na koniec Sesji. bardzo dobrze że PiS nie dał sobie dmuchać w kaszę i twardo odpowiadał na zaczepki PO.

 6. Zorganizowany strajk nauczycieli przez opozycję totalną. Wybiórcze nagłośnienie pedofilii w kościele. Przedwyborcze wystąpienia Tuska w Polsce. Obrona demokracji. Nazywanie katolików świniami taplającymi się w błocie. To wszystko nie pomogło w wygraniu wyborów do PE. Więc Herwich opowiada na sesji, że nie żyje w państwie demokratycznym, bo wakacje letnie rozpoczną się wcześniej. Znalazł się orędownik demokracji z czasów PRL gdzie służył w wojsku podległym pod ZSRR. Chociaż dzisiaj nie używa słowa izwinitje w swoich wypowiedziach na sesji, tylko „no sorry”.

 7. Oglądałam wczorajszą Sesję Rady Miejskiej. Pan Grzeszczyk się ośmieszył swoim wystąpieniem. PiS na prośbę radnych PO wycofuje projekt żeby nie robić ” jak to powiedział radny Korzeniewski wojny politycznej w Radzie Miejskiej, a Pan Grzeszczyk ostro atakuje za to PiS. To pokazuje hipokryzja radnych PO.

  • PiS domniemam, że chciał zmienić chory regulamin przyznawania stypendiów i ścigania się nauczycieli na stawianie 6. Grzeszczyk przygotował sobie atak, żeby przypodobać się swoim wyborcom chociaż po wyborach na prezydenta miasta miał ich jak pamiętam ledwie 12%. Radni doszli do wniosku, że należy dojść do porozumienia w kryteriach nagradzania uczniów stypendiami. Mecenas Grzeszczyk chciał strzelić PiS-owi gola, a tu bramkę schowano i pozostał tylko jego bezrozumny bełkot.

 8. Radny Herwich nazywający na sesji politechnikę „polibudą” twierdzi, że jak jest duży nabór do szkoły, to jest niedobrze, a jak mały to też źle. Nieodgadniona wydaje się „mądrość” tego emerytowanego wojskowego i radnego PO, nadużywającego słowo sorry.

 9. Nie zgodzę się z tym, że radny Damian Grzeszczyk został zaorany przez radnych PiS. Jemu wystarczy dać głos, mikrofon i sam się zaorze.

  • Dobrze napisane. Grzeszczyk sam nie wie czego chce, ale żeby tak się samemu kompromitować to, trochę przesada. Widać że płk, który siedzi obok Grzeszczyka ma zły wpływ na niego.

 10. Radni PiS na wczorajszej Sesji Rady Miejskiej byli rewelacyjni. Obnażyli prawdziwe intencje Grzeszczyka, który nie wytrzymał na koniec sesji. Tutaj Grzeszczykowi nie chodziło o pochylenie się nad regulaminem stypendiów tylko o polityczny atak na PiS co mu się nie udało bo ośmieszyli go koledzy z własnego klubu. Dał się wpuścić w maliny Kornaszewskiemu i spółce jak mały chłopiec w krótkich spodenkach.

 11. Panie Kowalski sprawę żeśmy wygrali. Powiedział Damian (uzdrowiciel imię pochodzenia greckiego) Grzeszczyk do swojego klienta. Musi pan tylko wybulić i pójść odsiedzieć. Coś w „podobie” do sprawy Klimkowej przeciwko Paduchowi, który broniony przez mecenasa poległ był.

 12. Po wczorajszej sesji Rady Miejskiej odniosłam wrażenie, że radny Grzeszczyk zachowujący się jak słoń w składzie porcelany dostał zadanie ośmieszenie klubu PO.

 13. Pan radny Grzeszcyk przekroczył dobre obyczaje, nazywając swoich kolegów z klubu PiS, że są „bezwolnym narzędziem w czyjeś kampanii”. Jak będzie pan miał honor to, przeprosi pan swoich kolegów z Rady za to, że pan ich obraził. Takich słów nie można wypowiadać. Każdy klub ma prawo postępować w taki sposób jak uznaje za stosowne.

 14. Bardzo ładnie radny Damian Grzeszczyk i jego klub PO się ośmieszali wczoraj. Widać że mają wewnątrz swojego klubu albo jakiś konflikt Ale słaby przepływ informacji.

 15. PiS-owscy radni w mieście bardzo mi się podobają, bo mają charakter i jasne poglądy, a nie jak PO raz prawica raz lewica, raz przeciw, a raz za.

 16. Jak radny Herwich może mówić, że nie żyje w demokratycznym państwie? Czyżby nie podobało mu się, że towarzysze z PZPR Miller, Cimoszewicz, Belka, (który ten ostatni chciał dodrukowywać pieniędzy, żeby PO wygrało wybory) dostali się do europarlamentu? No sorry! jak mawia emerytowany oficer LWP.

 17. Kto wynalazł Grzeszczyka?! Całe szczęście, że ostrowianie nie dali się nabrać PO dla tej kandydatury i nie zrobili z niego prezydenta miasta tego miasta.

 18. Wystąpienie radnego PO Damiana Grzeszczyka przypominało mi działanie ZOMO-wców za czasów komuny, którzy wpuszczeni w tłum oponentów komunistycznej władzy okładali na oślep wszystkich których mieli w zasięgu pałki do bicia. Jednak jest pewna różnica, bo z tego co nieoficjalnie wiem, to ci komunistyczni funkcjonariusze przodujący w wyszkoleniu bojowym i pracy operacyjnej, byli przed akcją odurzani dostępnymi w tych czasach środkami dopingującymi. Więc nie jeden może zazdrościć radnemu Grzeszczykowi z drużyny PO waleczności i determinacji.

 19. Obserwuję to wszystko i jestem zdumiony. W mojej ocenie mamy do czynienia z ostrowską małą ośmiornicą, ale jak czytam te komentarze, to jestem zszokowany poziomem wypowiedzi. Nawet zadałem sobie pytanie, czy powinienem wypowiadać się w takiej sytuacji. Radni PiS pięknie spełniają swoje obowiązki i obnażają patologie tzw. ostrowskiej władzy, a ta władza to nie tylko Beata Klimek. Mógłbym napisać więcej, ale po co? Lepiej robić swoje. Jak nie ma kota,a raczej wilka haha, to myszy robią co chcą. Tak się składa że jest. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie, a szczególnie Panią Prezydent.

 20. Miesiąc temu na sesji kwietniowej wystąpił radny Marian Herwich z propozycją by kluby zastanowiły się nad zmianą regulaminu przyznawania stypendium a następnie spotkać się wspólnie i wypracować nowy regulamin ponieważ obecnie nagle podwyższa się średnią ocen by starczyło pieniędzy i uważał że nie wolno zmieniać reguł w trakcie kwalifikacji bo nie szanuje się uczniów. Radni PIS bez żadnych konsultacji zgłosili nieprzemyślany z błędami projekt i o czym tu dyskutować. Odniósł się także do warunków przyjmowania do średnich szkól ponieważ w tym roku nagle do pierwszych klas przyjdzie podwójny rocznik i na wymarzony kierunek w wymarzonej szkole będzie np. 5-6 bardzo dobrych uczniów i mimo zwiększonej ilości klas się nie dostaną przecież nagle w danej szkole nie przybędzie np.kilku dobrych chemików biologów,fizyków i każdy myślący musi się z tym zgodzić.Ale widać po komentarzach że nie wiedzą o czym piszą,

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick