Radna Elżbieta Grochowska wydała oświadczenie. Komentuje swoje decyzje [TYLKO U NAS]

36
Radna Elżbieta Grochowska – zgodnie z zapowiedzią – wydała oświadczenie, w którym uzasadnia swoje decyzje co do ruchów między obozami radnych oraz komentuje podpisane przez siebie oświadczenie o lojalności wobec partii Prawa i Sprawiedliwości. Jak czytamy, radna „chce wesprzeć program, który uzyskał poparcie zdecydowanej większości ostrowian w wyborach”.

Pierwszy „polityczny transfer” w radzie miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego miał miejsce jeszcze w ubiegłym tygodniu, kiedy to prezydent Beata Klimek „pozyskała” radną Elżbietę Grochowską do swojej drużyny, zapewniając sobie tym samym większość w radzie kadencji 2018-2023. Dodajmy, że Elżbieta Grochowska dostała się do grona rajców z listy Prawa i Sprawiedliwości. Wystartowała popierana przez kandydującego na prezydenta senatora Łukasza Mikołajczyka.

PRZECZYTAJ TEŻ:  Polityczny transfer na wagę większości w radzie

Mikołajczyk w ubiegłym tygodniu zwołał konferencję, na której zdradził kulisy współpracy z Elżbietą Grochowską, wyjaśnił jak dostała się do jego drużyny oraz przedstawił i odczytał oświadczenie, które radna podpisała. W oświadczeniu mowa była o lojalności wobec klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości i zobowiązaniu o współpracy w ramach klubu czy do dyscypliny głosowania. – Nie został jeszcze zawiązany klub radnych PiS, więc nie wystąpiłam z niego – twierdziła „na gorąco” Elżbieta Grochowska. Z kolei senator Mikołajczyk przyznał, że: – Oświadczenie ma charakter honorowy. Liczę, że radna zgodnie ze swoim sumieniem wywiąże się z niego.

ZOBACZ: Grochowska podpisała oświadczenie. Będą konsekwencje?

Dziś radna miejska Elżbieta Grochowska wydała oświadczenie, w którym podkreśla, że jej decyzja uwarunkowana była wolą współpracy ponad podziałami oraz poparciem programu korzystnego dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, któremu dali uznanie wybierając prezydent Klimek większością 65% głosów. Radna na piśmie deklaruje, że nie jest zwolenniczką dialogu nienawiści, który według niej w mijającej kadencji dominował na sesjach rady miejskiej.

Całość oświadczenia publikujemy poniżej:

 

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

36 KOMENTARZE

  • O czym pani mówi, pani Radna. Niech lepiej pani napisze jakie profity będzie pani mieć z tego transferu? Może tak jak pan Klósak, którego zarobki poznaliśmy tuż po wyborach, a jakie mu dawała pani prezydent Klimek 8 tys. zł

  • 22
   4

   Już raz Szanowna Pani złożyła podpis pod tekstem, którego nie zrozumiała… teraz będzie uważać, bo przypadkiem znowu zmieni barwy i będzie trzeba się tłumaczyć… totalny brak honoru…

 1. 28
  7

  A na koncercie Cierniewskiego w Goscincu tak zachwalala Mikołajczyka i mowila ze to jefyny porządny kandydat na Prezydenta!!! Fotki sobie robila z nim i z Cierniewskim. A teraz Beata jest najlepsza bo wygrala… nie lubie PIS ale tak sie nie robi!!!

 2. 23
  7

  Myśleli, myśleli i wymyślili. Moim zdaniem ani jednego zdania ta pani nie napisała samodzielnie. Styl i sposób pisania przypomina styl biura prasowego Beaty Klimek i nie róbcie z nas wszystkich debili bo nie da się tego słuchać i czytac. Może w swoim oświadczeniu p. Grochowska odniesie się do tych rzeczy, które mówiła o p. Klimek przed wyborami i co takiego się stało ( albo co takiego jej obiecano) , że zmieniła zdanie. Z konferencji prasowej PiS i wpisów na necie wynika, że została oszukana, że Beata Klimek nie rozliczyła się z nią za poprzednie wybory itd. Dopiero niedawno opinia publiczna dowiedziała się ile kosztował nas doradca p. Klimek Maciej Klósak. Zarabiał miesięcznie na 3/4 etatu 8 tys. Wygląda, że p. Klimek naszymi pieniędzmi odwdzięcza się tym, którzy przechadza na jej stronę. Ciekawe jak to teraz będzie wyglądać. czy będzie to v-ce przewodniczący RM cy imprezki organizowane w zajedzie Zębcowskim… Pożyjemy zobaczymy

 3. 12
  28

  Brawo Pani Radna, a głosami hejterów z PiSu proszę się nie przejmować. Niech robią tak dalej, a przegrają nie tylko wybory samorządowe, ale i następne do europarlamentu oraz sejmu i senatu.

 4. 12
  21

  Zupelnie nie wiem skad ten jazgot. Przeciez p. Grochowska juz raz startowala z komitetu p. Klimek. Jesli dobrze pamietam, bylo to 4 lata temu. Kogo wiec dziwi, ze kiedy teraz ma taka mozliwosc, to wraca do wspolpracy. To raczej problem PiS-u, ze wciaga na listy ludzi, nad ktorymi nie ma kontroli, np. poprzez zatrudnienie w rzadowych agencjach, spolkach czy urzedach.

 5. 24
  4

  kto jej to ułożył ? Przecież ona nawet wygęgać się nie umie…śmiechu warte ziała taką nienawiścią do pani Klimek, że aż na pół Zębcowa było głośno…nie powtórzę co gadała bo plotek nie lubię

 6. 10
  14

  Podobno w pisie nie moga przezyc, ze radna Grochowska znów wybrala wspolprace z Pania Prezydent. Bedzie teraz zapewne proba skłocenia jednej i drugiej, ale to chyba nic nie da. Ja sie nie dziwie, ze jesli Grochowska chce znow zrobi cos dla Zebcowa, to wybiera wspólprace z Pania Prezydent i jej radnymi, ktorzy maja teraz wiekszosc.
  Po co byc w opozycji 5 lat i glosowac tak jak kaze partia, skoro mozna w tym czasie dzialac dla mieszkancow? Odpowiedz jest prosta.

  • Uważasz, że takie zachowanie Radnej jest właściwe? pomijam już partię czy taka opcja czy inna. Nie jest to oszukanie wyborców Twoim zdaniem? chyba powinny obowiązywać jakieś standardy.

 7. 7
  11

  Cieszą mnie takie momenty. Są moim zdaniem symboliczne. W dużych miastach PiS przegrywa, ludzie ich powoli opuszczają, Polacy zobaczyli, że w Polsce jest bardzo wiele osób, które gosuja przeciwko tej partii. Nie zachęcam do głosowania na PO, nic z tych rzeczy. Można ich ocenić chocby lokalnie, po minionej kadencji. PiS to moim zdaniem bardzo słabi liderzy. Bardzo mizerny wynik Mikołajczyka mówi sam za siebie, czytam, że Ławniczak woli bratać się z PO w powiecie, niż PiS miałby tam rządzić. Mało w tym ambicji. Ale dobrze, niech się tak dalej dzieje, ludzie pójdą po rozum do głowy.

  • 11
   3

   Mizerny to Ty jesteś człowieku! Mikołajczyk osiągnął bardzo dobry wynik po raz pierwszy w historii tego miasta lepszy od kandydata z PO i to zdecydowanie lepszy i wprowadził 5 radnych – teraz ma 4 bo zaufał niepotrzebne Grochowskiej! Czy te komentarze pisze nijaki Bartek – prezes??? bo ON niewiele osiągnął – kiepski wynik na Prezydenta miasta, do Senatu tez mu się nie udało. Teraz to pewnie się cieszy że Mikołajczyk nie wygrał bo nie zlikwiduje CRK bo by roboty nie miał! Dobrze że teraz wszedł do Rady Powiatu bo już całkiem by był sfrustrowany!!!!

 8. 7
  22

  Pani Grochowska ma poparcie mieszkańców naszego Osiedla. Chcemy rozwoju miasta, a nie zależności od decyzji władz PiS. Jeśli miało być inaczej, to po co senator Mikołajczyk wspominał o dyscyplinie głosowania?

  • 7
   2

   A może dyscyplina miała dotyczyć głosowania za inicjatywami pani prezydent Klimek.

  • 13
   1

   też jestem z tego osiedla. Ta pani mnie nie reprezentuje. Proszę pisać w swoim imieniu.

 9. 18
  3

  Ta Pani kompromituje się na pierwszym zakręcie swojego oświadczenia ,pisząc jak to kłócono się w radzie itp i nie mogła na to patrzeć ,dopuścić dla dobra miasta itp ,No to pytam się po startowała z listy PISU skoro tak też mogło być dalej ?Oj Pani Grochowska honoru to Pani nie ma za grosz ,wstyd !

 10. Czyli na logikę radny, szef rady osiedla, nie moZe działać dla dobra miasta? Jego dobre propozycje będą odrzucane? Wynika z tego, że radna jest przekonana,że pani prezydent nie przepuszcza dobrych propozycji służących rozwojowi miasta? Dziwne.

 11. 9
  1

  Mieszkańcy wybierają Najlepsze zwierzątko domowe- część zagłosowała na pieska- mają pieski, kochają je jak członków rodziny i zgłaszają fotki na konkurs. Część wybrała kotki- mają kotki i nie wyobrażają sobie pieska w domu. Tylko kotek- fotki na konkurs. Jeszcze inni uwielbiają kanarki w klatce. Tylko ptaszki, bo umilają im życie- fotki na konkurs. W końcu przygotowuje się wystawę zwierzątek, które uzyskały najwięcej głosów. Okazuje się, że najwięcej głosów dostały kotki- największa grupa i to spośród nich wybierze się najfajniejsze zwierzątko domowe. I nagle jeden z piesków zrzuca skórę, w którą był ubrani i krzyczy- ja też jestem kotkiem. Mnie wybierzcie, na mnie głosowaliście. Komisja pyta mieszkańców- kto głosował na to zwierzątko? NIKT się nie zgłasza, bo przecież ci, co oddali głos, głosowali na pieska nie kotka. Jaki z tego morał? Kotek przebrany za pieska po chamsku oszukał tych, którzy na niego głosowali i oni zaklinają się, że nigdy więcej na tego oszusta nie zagłosują. No może poza paroma, którym jest wszystko jedno, bo nie lubią zwierząt. WSTYD pani radna!

 12. 5
  6

  A kiedy z mandatu zrezygnuje p. Mikołajczyk po spektakularnej klęsce w Ostrowie i popieraniu Jarosława Urbaniaka z PO w 2014 roku? Uważam, że takie działania p. Mikołajczyka szkodzą PiS.

 13. Taka właśnie jest p. Grochowska, dla niej liczą się tylko pieniądze.! Może startować z byle której partii byle były pieniądze.! Jest jak horongiewka na wietrze.
  Na koncertach w gościncu nie tylko z Mikołajczykiem robiła sobie zdjęcia i nie tylko jego wychwalała, osobiście widziałam i słyszałam jak „właziła” w dupe p. Prezydent…! Co tu dużo mówić, jest fałszywa i wredna o czym nie jeden się już przekonał… ps. Elu oddaj mandat i znieś się ludzią z oczu bo patrzeć na Ciebie nie idzie kobieto !

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick