Polityczny transfer na wagę większości w radzie

44
To był transfer na wagę rządzenia w Radzie Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Radna Elżbieta Grochowska przeszła z Prawa i Sprawiedliwości na stronę Beaty Klimek i tym samym radni startujący z jej komitetu wyborczego mają minimalną większość (12 radnych). Taki obrót spraw powoduje, że rajcy popierający obecną prezydent nie będą musieli tworzyć koalicji, aby mieć większość w radzie.

Elżbieta Grochowska była przewodniczącą rady osiedla Zacisze-Zębców. W wyborach samorządowych 2018 startowała z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. Otrzymała 553 głosy, co pozwoliło jej dostać się do Rady Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Szybko jednak zdecydowała się zmienić zdanie i porozumieć się z prezydent Beatą Klimek. Efektem rozmów było dołączenie do jej zwolenników, co ma niebagatelny wpływ na układ w radzie.

>> Masz konto na Twitterze? Z nami będziesz na bieżąco! <<

W ten sposób wsparła 11 rajców, którzy uzyskali mandat startując z Komitetu Wyborczego Wyborców Beaty Klimek, który w związku z tym ma przewagę w radzie (12 do 11). To powoduje, że nie jest potrzebna koalicja, aby radni popierający obecną prezydent podejmowali decyzje zwykłą większością głosów.

ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

44 KOMENTARZE

 1. 32
  11

  Szczerze gardzę PiS-em,ale takie przejście tuż po wyborach,wygląda niesmacznie.Oby był z tego pozytywny skutek,bo jakoś farbowane lisy nie wzbudzają we mnie zaufania.

  • 26
   5

   ok może była zaangażowana. Nie zmienia to faktu że bardzo nie elegancko zachowała się wobec wyborców PiS którzy na nią głosowali. Jak by miała honor to niech odda mandat i powinna kolejna osoba z listy PiS wejść.

 2. 8
  20

  Przeciez ona i tak byla i jest bezpartyjna, a z listy pisu tylko startowala do Rady. To bylo wiec do przewidzenia, ze wybierze bezpartyjny komitet. Inni w podobnej sytuacji tez tak zrobia.

 3. 33
  4

  Wstyd Pani Radna. Ja głosowałam na Panią, bo pani startowała z PiS. Gdybym wiedziała, że Pani tak zrobi to w życiu nie postawiłabym X przy Pani nazwisku. Mam nadzieje że inni Radni poznają się n Pani.

 4. 8
  5

  Skoro Pani Prezydent cały czas nie miała poparcia w radnych poprzedniej kadencji i zrobiła dużo to teraz tylko zacierać ręce –
  Czekamy na super efekty.
  p.s. Motyl… chyba nie wytrzyma tego 🙂

  • 4
   12

   PIS w Ostrowie to groteskowa partia. Tym lepiej dla tej kobiety, że szybko opuściła ją opuściła, zanim zdązył przylgnąć do niej szyld.

 5. 12
  1

  Glosowalem na ta Pania i czuje sie oszukany!!!!! Po co byly te szopki w goscincu z Panem Mikolajczykiem? Ciekawe czy juz przed wyborami to bylo ugadane taki transfer polityczny

 6. 7
  4

  Wg mnie ta kobieta jest bez honoru , ale z drugiej strony Klimkowa juz nie będzie mogła zwalac winy na radnych opozycyjnych , że przeszkadzają jej w realizacji programu . Rozumiem , że sesje bedą teraz szybkie i sprawne . Cieszę się zwłaszcza z jednego radnego Pana Grzeszczyka , myśle że Klimkowej pomimo wygranej strach w oczy zajrzał wiadomo dlaczego !. A Mieszkancy oczekują realizacji programu przy braku rolowania długiem .

 7. 13
  5

  Takiego skandalu nikt się nie spodziewał! Pani Grochowska okazała się być kretem! Pamiętam, kiedy podczas pierwszego spotkania kandydatów na radnych PiS biedaczka roniła łzy i przedstawiała się jako strasznie upokorzoną przez panią Klimek. Wszyscy byliśmy wzburzeni tym, co usłyszeliśmy o prezydent Ostrowa, jednocześnie współczuliśmy Grochowskiej, przyjęliśmy ją do swojej drużyny.Teraz ta pani nas zdradziła.Kim trzeba być, żeby zrobić coś takiego Prawdopodobnie jest słabej konstrukcji psychicznej i daje sobą manipulować albo jest kamikadze. Podczas wieczoru wyborczego przechwalała się, że umieściła w komisjach wyborczych aż 8 swoich kelnerów! Teraz już wiemy ,dlaczego mamy taki wynik. Na pewno jest to osoba pozbawiona honoru.

  • 4
   3

   Marianno, spokojnie. Pięciu radnych PO, którzy przeszli na stronę Pani Prezydent – też tak na początku oczerniano, a dzisiaj większości z nich – mieszkańcy ponownie powierzyli mandat swojego zaufania. Wyborcy najlepiej wiedzą, co robią, gdy idą na wybory. O radną Grochowską bądźcie więc spokojni. A cała ta histeria na forum to oczywiście skowyt w związku z tym, że ekipa Pani Prezydent uzyskała większość w Radzie. Są z pewnością tacy, którzy nad tym ubolewają i woleliby kolejnych 5 lat maltretowania miasta jałowymi sporami.

 8. “Pracowałam na moim osiedlu gdzie całkowicie się oddałam”. Nie wiąże mnie żadne korzenie partyjne”. Boże co za bełkot. Grochowska niczym Wałęsa. “Nie o take Polskie walcziłem”. Jeżeli PiS miał być reprezentowany w Radzie Miejskiej przez takie indywiduum, to może lepiej, że została przekupiona, o pardon nie ma mowy o żadnym przekupstwie. Chodzi oczywiście o transfer polityczny i zaproszenie wystosowane przez Beatę Klimek. W świecie piłkarskim za taki transfer klub musi wybulić kasę drugiemu klubowi, a tu wystarczy tylko zaproszenie.

 9. 3
  1

  Ja na wszelki wypadek przeniosę uroczystość weselną z Gościńca Zębcowskiego w inne miejsce, żeby się nie okazało, że zaraz po niej moja żona odejdzie do innego. Poza tym nie lubię jak mi muchy latają wokół głowy. Ponadto jeżeli Grochowska oszukała tylu ludzi, to wolę z nią nie mieć do czynienia.

 10. Mam radę dla Klimek co do zdrajczyni Grochowskiej. Wilhelm II powiedział, że kanaliami należy i trzeba się wysługiwać ale nie wolno się z nimi zaprzyjaźniać.

 11. Jeżeli Grochowska w poprzednich wyborach przegrała nawet z Zygmuntem Banasiakiem i nie weszła do RM z ramienia Klimek, a teraz weszła z ramienia PiS, to czy to znaczy, że miała poparcie mieszkańców Zębcowa, czy poparcie zwolenników PiS?

 12. 4
  1

  Jakbyście przez całe życie po kilkanaście godzin stali za ladą w sklepie spożywczym, a teraz dostali szansę bycia radnym z ramienia partii rządzącej w mieście, to nie wiem czy byście się oparli pokusie?

  • Ludzie dajcie spokój bufetowej. Ona wie skad kasa leci, a wasze gadanie o jakimś honorze to tylko śmiech na sali.

 13. 2
  2

  Oceniam, ze Pis i Mikolajczyk nie mogą pogodzić się, że przegrali wybory. Będą więc jazgać i piętnować każdego, kto ośmieli się odłączyć i współpracować z kimś innym niz oni.

 14. Elżbieta Grochowska merytorycznie oszukała wyborców PiS. Zaznaczam, WYBORCÓW PiS – to jest poważne OSZUSTWO WYBORCÓW(!) a wydaje się jej, że tylko komitet wyborczy PiS. Ile ‘ta’ kandydatka zdobyła głosów?

 15. Wstyd. Miałem do czynienia z tą panią i opowiadała takie rzeczy pani prezydent, że ją szantażuje, że jej grozi i wysyła pogróżki, że ją zniszczy itp. czy to jest zachowanie godne radnej? Warto tak palić mosty? Niczego Elu nie osiągniesz w ten sposób zacznij korzystać z pomocy PR’owca. Pani Prezydent bardzo Panią szanuje, ale jak można taką burzliwą osobę brać do rady dla większości głosów są inne metody…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick