Grochowska podpisała oświadczenie. Będą konsekwencje?

59
Nie milknie echo "politycznego transferu", jaki miał wczoraj miejsce w Ostrowie Wielkopolskim. Przypomnijmy, radna Elżbieta Grochowska, która do rady miejskiej dostała się z ramienia Prawa i Sprawiedliwości postanowiła dołączyć do radnych prezydent Beaty Klimek czyli KWW Przyjazne Miasto i Powiat. Dziś senator Łukasz Mikołajczyk, który jako kandydat na prezydenta Ostrowa w wyborach samorządowych 2018 przyjął do swojej drużyny Elżbietę Grochowską, zwołał konferencję i ustosunkował się do tej sytuacji.

Na konferencji obecni byli pozostali czterej radni, którzy do rady dostali się z listy KW Prawo i Sprawiedliwość oraz poseł na Sejm RP Tomasz Ławniczak. – Jesteśmy zaskoczeni postawą Elżbiety Grochowskiej i chcemy dzisiaj ten temat poruszyć – rozpoczął spotkanie z dziennikarzami.

ZOBACZ TEŻ: Polityczny transfer na wagę większości w radzie

Ubolewanie nad sytuacją wyraził sam Łukasz Mikołajczyk, który potwierdził, że radna Elżbieta Grochowska nie kryła wielkiego żalu, gdy nie została przyjęta do drużyny Beaty Klimek przed wyborami. – Pani Elżbieta Grochowska nie zostawiła suchej nitki na prezydent Beacie Klimek  – powiedział dzisiaj Mikołajczyk i zdradził kulisy tego w jaki sposób radna Grochowska dołączyła do jego komitetu.

“Języczkiem u wagi” na konferencji stało się jednak oświadczenie, które zaprezentował senator Łukasz Mikołajczyk. Podpisane zostało ono przez Elżbietę Grochowską, gdy wstępowała w szeregi jego drużyny. Oświadczenie mówi o tym, że w momencie otrzymania mandatu radnej z listy PiS, a w przypadku przejścia do innego klubu, radna zobowiązuje się zrzec mandatu. Taka sytuacja ma właśnie miejsce w przypadku Grochowskiej. Czy jednak postąpi ona tak jak oświadczyła? I jakie mogą być dalsze konsekwencje tej sprawy? Odpowiedź w materiale filmowy z konferencji zwołanej przez Łukasza Mikołajczyka.

Aktualizacja 11:50

Elżbieta Grochowska zapewniła w rozmowie telefonicznej, że w najbliższych dniach wyda stosowne oświadczenie, w którym odniesie się do słów Łukasza Mikołajczyka oraz wyjaśni swoje decyzje.

ZOBACZ TEŻ: Opozycja odpowiada na większość w radzie miejskiej

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

59 KOMENTARZE

  • 19
   29

   Oświadczenie mówi o zrzeczeniu się mandatu w sytuacji wystąpienia lub wykluczenia z klubu. Tymczasem Klub PiS w Radzie Miejskiej nie istnieje, bo nie zakończyła się jeszcze poprzednia kadencja „starej” Rady Miejskiej. Dlatego Pani Radna Grochowska, nie będąc członkiem Klubu – może robić co chce.

  • 10
   9

   Wy to chyba do końca swego nędznego zycia będziecie mysleć, że to faktycznie ja piszę te komentarze :))) Czasem wejdę poczytać, ale udzielam się tylko na hasło “Artur”. W tym przypadku moje zdanie jest jednak tożsame z osobnikiem, którego za mnie wzięto. Strzała łosie!

  • 14
   10

   Podkupowanie radnego przez KW Beaty Klimek to zwykła korupcja polityczna tak to można nazwać. Pani Beato Ostrowianie nie dali Pani większości w Radzie Miejskiej, ale pokazali że ma pani się dogadać z Radnymi i wspólnie dla dobra miasta pracować. pani jednak wolała wyciągnąć Radnego z innego ugrupowania. Wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jakiego prezydenta Ostrowianie sobie zafundowali.

 1. 41
  11

  Senator ma rację Panią Grochowską wybrali wyborcy PiS na Radnego. Jeżeli Radna uważam, że jest inaczej to mogła własny komitet sobie założyć i pod własnym nazwiskiem wystartować jak Alojzy Motylewski.

 2. 44
  14

  Jako Ostrowianin i oszukany wyborca żądam, aby pani Grochowska oddała mandat i w jej miejsce powinien wejść ktoś inny z listy Prawa i Sprawiedliwości.

 3. 35
  9

  Jako wyborca z dzielnicy Zębców pragnę się wypowiedzieć w temacie. gdybym chciał jako wyborca wesprzeć swoim głosem Komitet wyborczy Beaty Klimek to głosowałbym na pana Torzyńskiego, anie na panią pani Elu. Zagłosowałem na panią ponieważ startowała pani z list Prawa i Sprawiedliwości z drużyny pana senatora Łukasza Mikołajczyka i dlatego że pani działa dla osiedla. Jestem rozczarowany pani postawą wobec ludzi z którymi pani współpracowała.

 4. 18
  26

  Drogi Panie Senatorze PiS, oświadczenie podpisane przez Panią Radną Grochowską nie ma żadnej mocy prawnej. Radni oraz parlamentarzyści nie są związani instrukcjami partii z list których zostali wybrani. Po drugie, nawet gdyby tak było, oświadczenie, które trzymał Pan w ręce – mówi o zrzeczeniu się mandatu w sytuacji wystąpienia lub wykluczenia z klubu. Tymczasem Klub PiS w Radzie Miejskiej jeszcze nie istnieje, bo nie zakończyła się jeszcze poprzednia kadencja “starej” Rady Miejskiej. Dlatego Pani Grochowska mogła skutecznie opuścić Pańskie towarzystwo.

  • 2
   1

   Taka prawda. Lojalki w samorządzie??? Na miejskim podwórku??? Masakra. Dyscyplina i odgórny nakaz głosowania pod dyktando. Ot cały PiS. Dobrze kobita zrobiła. Reszcie radnych PiS radzę to samo nim was ubezwłasnowolnią.

 5. 24
  10

  Też jako mieszkaniec Ostrowa apeluję do Pani Radnej Elżbiety Grochowskiej, aby oddała mandat!!! Dla takich chorągiewek patrzących na partykularny osobisty interes nie ma zgody żeby uczestniczyli w życiu publicznym.

 6. 14
  22

  Dziś wyleje się tu kilkadziesiąt komentarzy sfrustrowanych pisowców, którzy nie mogą przeboleć, że lepsze jest wrogiem dobrego i ze jedna radna nie chce byc na ich smyczy i poddawac sie dyscyplinie. To śmieszne. Zajmijcie sie prawdziwymi problemami, jak kolejki do lekarzy i rosnace ceny w sklepach.

 7. 19
  21

  Nie dziwię się tej Grochowskiej, że opuściła PiS po tym, jak Mikołajczyk zachowywał się na debacie. On ciągle gadał o jakiejś strategii. Tylko gdzie ona jest dostępna i gdzie są pieniądze na te wszystkie cuda? Ludzie tego nie kupili i nie dziwię się, że radni idą tam, gdzie mogą zdziałać coś realnie, a nie pieprzyć o “strategii”

 8. 22
  4

  Wszystko ok ale po co byly spotkania , wieczor wyborczy w Goscincu gdyby bez tego i wiekszego zaangazowania sprawa przeszla by bez wiekszego echa a tak jest dosc spory niesmak cala sytuacja i mi nie patrzac na poglady polityczne nie podoba sie takie zachowanie bo ludzie glosowali nana Panie Elzbiete z, Pis sam gdybym chcial glosowac na partie Pani Klimek wybral bym ta partie a nie pis

 9. 20
  4

  „Pracowałam na moim osiedlu gdzie całkowicie się oddałam”. Nie wiąże mnie żadne korzenie partyjne”. Boże co za bełkot. Grochowska niczym Wałęsa. „Nie o take Polskie walcziłem”. Jeżeli PiS miał być reprezentowany w Radzie Miejskiej przez takie indywiduum, to może lepiej, że została przekupiona, o pardon nie ma mowy o żadnym przekupstwie. Chodzi oczywiście o transfer polityczny i zaproszenie wystosowane przez Beatę Klimek.

 10. 20
  2

  Jeżeli Grochowska w poprzednich wyborach przegrała nawet z Zygmuntem Banasiakiem i nie weszła do RM z ramienia Klimek, a teraz weszła z ramienia PiS, to czy to znaczy, że miała poparcie mieszkańców Zębcowa, czy poparcie zwolenników PiS i wyborców tego osiedla?

 11. 14
  4

  U nas we wsi chłopaki honorowe. Jak się po zabawie biją wyrwanymi sztachetami z płotu, to gwoździe zakrzywiają. Czy można mieć jakąkolwiek nadzieję, że Grochowska zachowa się honorowo i zrzeknie się mandatu radnego z ramienia PiS czy pocałujta wójta w ch*jta?

 12. 9
  21

  PiS to powinien jej podziękować za to, zecw ogole jakieś głosy na Zębcowie zdibył, bo bez niej by była lipa. Tym oświadczeniem sie tylko ośmieszacie. Zresztą po raz kolejny. Jalą to ma wartość prawną? Podpisane z drużyną Mikołajczyka? A co to za twór? Rozsądny krok pani Elu. Tak dla Ostrowa nie dla PiS.

 13. 18
  14

  Niniejszym wzywam Łukasza Mikołajczyka do zrzeczenia się mandatu senatora za to, że w 2014 roku popierał Jarosława Urbaniaka z PO na stanowisko Prezydenta Miasta.

  Wyborca PiS

 14. 17
  7

  Bardzo nieczysta zagrywka. Nie startowała od pani Prezydent bo co? bo miejsce na liście jej nie odpowiadało, a już 2 z PISu ok??
  Wyborcy głosują na osobę ale również na partie z którą się kandydat utożsamia.
  Uważam, że została nieładnie przekupiona przez panią Prezydent.

 15. 7
  9

  Apeluję, by senator Mikołajczyk zrzekł się mandatu senatora za popieranie kandydata PO w 2014 r. i kolejną przegraną PiS w Ostrowie. Pora wyłonić lepszego lidera PiS.

 16. 9
  14

  Pani Grochowska bardzo właściwie postąpiła wybierając pracę na rzecz Ostrowa i Mieszkańców, a nie politykę:) Gratulacje i powodzenia. Ludzie głosowali na nią, a nie na szyld PIS więc nie może być mowy o zrzekaniu się mandatu. Wtedy zostaliby oszukani wyborcy.

 17. 6
  8

  To jest dopiero hipokryzja: Mikołajczyk niby działacz PiS, a jednak popierający w 2014 roku polityka PO na fotel prezydenta miasta. A dziś ma za złe radnej, że nie będąc członkiem PiS, woli współpracować z innym klubem, z innym komitetem, z którego nawiasem mówiąc już kiedyś startowała. Pani Grochowska to bardzo pracowita osoba i bardzo dobrze, że wybrała pracę, a nie politykowanie.

 18. 17

  Ale Grochowska to cwana kobieta. Na opowiadała na Beatę aby wyprowadzić PiS w maliny i otrzymać wysokie miejsce na liście. Pamiętajcie, że gdyby do mnie ktoś taki przyszedł i oczernial kogokolwiek to bym go natychmiast wyrzucił na,,zbity pysk ”. Ja na miejscu Mikołajczyka bym się do tego nie przyznawał. Trochę wstyd.

  • 10
   2

   To prawda. Mikołajczyk żalił się jak chłopczyk w piaskownicy, któremu zabrano zabawkę. Kiepskich ma widać doradców, a sam ile umie, oprócz opowiadania o strategii.

 19. 6
  4

  Kiedy wreszcie dotrze do Mikolajczyka, ze przegral w Ostrowie wybory tak jak jego kochane pis wprowadzajac do rady 4 radnych. A oni sie zachowuja jakby wygrali.

 20. 10
  3

  A ja chciałam wynająć ten Zębcowski Gościniec na uroczystość swojego ślubu. Jeżeli ta pani Grochowska zachowała się tak jak się zachowała, to jaką mam gwarancję, że mnie z moim narzeczonym nie oszuka?

 21. 2
  1

  Syn Pani Radnej tez chyba startowal z pis? Jesli tak nk to ladnie jezdzi po Pisie na portalu infoostrow i nawet zmienil inicjaly na face , masakra jakie to slabe

 22. 3
  2

  Oj wszyscy już zachorowali na politykę i podziały, trochę szacunku do mieszkańców. Wydaje się, że mieszkańcy Ostrowa mają w poważaniu waszą wojnę na górze . Czy Pani radna miała do końca kadencji wykonywać rozkazy z Warszawy no wybaczcie. Jeśli tak to po co ten samorząd po co te wybory to niech Warszawa rządzi ustala budżet itp. Politykę róbcie sobie w Warszawie tu sobie odpuście ale mówię do PIS i do KO bo jedni drugich warci.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick