„Rada apeluje do premiera Morawieckiego” – Koalicja Obywatelska chce przystąpienia Polski do Zielonego Ładu

24
Komisja Europejska przyjęła Europejski Zielony Ład i zaprezentowała go w Parlamencie Europejskim. Do Ładu dołączyły wszystkie państwa członkowskie oprócz Polski. Dziś na ostrowskiej Sesji Rady Miejskiej, radni Koalicji Obywatelskiej wystosowali apel do premiera Morawieckiego, który przegłosowano 19 głosami.

Elementy Europejskiego Zielonego Ładu to m.in. wprowadzenie neutralności klimatycznej do 2050 roku i zwiększenie ambicji klimatycznych do 2030 roku, promowanie rozwiązań opartych na przyrodzie przy jednoczesnej ochronie, odtwarzaniu ekosystemów i różnorodności biologicznej, a także nowe partnerstwo między instytucjami: UE i państwami członkowskimi.

Apel do premiera Mateusza Morawieckiego został przegłosowany przez radnych. 19 osób było za, trzech radnych było przeciw. Piotr Lepka z klubu Prawa i Sprawiedliwości z powodu problemów z tabletem nie oddał głosu w systemie elektronicznym, ale w porozumieniu z przewodniczącym rady Jarosławem Lisieckim, uznano, że oddał głos przeciwko – podobnie jak pozostali radni PiS-u.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

24 KOMENTARZE

 1. Ważny i potrzebny apel dla przyszłości…
  Brawo Koalicja Obywatelska i Przyjazne Miasto za zgodę ponad podziałami w tej sprawie!

 2. Apel zgłosiła Koalicja Obywatelska, ale bardzo dobre pozytywne zachowanie radnych Przyjaznego Miasta – poparli w ważnej sprawie ponad podziałami! Brawo za myślenie o przyszłości! A nie tylko o polityce jak PiS…

 3. Jestem za ekologią ale wkurza mnie brak obiektywizmu ekononmicznego .
  A kto jak nie rada podniosła opłty śmieciowe, chyba że się mylę.
  Co jeszcze ta rada zafunduje mieszkańcom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • tak. Radni pani prezydent podnieśli na Jej wniosek opłatę za odpady i podniosą kiedy tylko Im każe

 4. Piotr Lepka zagłosował w sposób tradycyjny podnosząc rękę, że jest przeciw apelowi to premiera aby Polska przystąpiła do Europejskiego zielonego ładu. Historia i kolejne pokolenia nas ocenią.

 5. Po raz kolejny zielona ideologia wzięła górę nad zdrowym rozsądkiem. Wszyscy poniesiemy koszty tego szaleństwa. Ceny energii (a więc wszystkiego) dzisiaj to ułamek kosztów w przyszłości.

 6. Jak już cały zachód rozwinął się ekonomicznie za pomocą węgla, to teraz chcę go zlikwidować. Jak Polska ma odejść od węgla nie mając elektrowni atomowych? Pojedyńcze domy można zasilać z OZE, ale co z fabrykami i innymi miejscami które potrzebują dużo energi? Rozumiem, że mamy ten prąd kupić od sąsiadów.

 7. Widzę, że do wielu ludzi nadal nie dociera, czym grozi nam wykluczenie w UE. To inne państwa będą korzystać z funduszy europejskich na cele walki o czyste powietrze, my będziemy nadal magazynować węgiel z kopalni i kupować coraz więcej węgla z Rosji. Jeśli dodamy do tego restrykcje Ue z tytułu łamania praworządności to zobaczymy gdzie wylądujemy za kilka lat. I dlaczego będzie to czarna d…? Ale póki co śmiejcie się pajace.

  • Ty cały czas siedzisz w tej czarnej ….. Ubawiłeś mnie tą propagandą. To się sprawdzało w PRL-u. Proszę siedz tam jak najdłużej, chcę żyć wolny a nie zastraszany.

  • Żyj dalej wolny, biedny, zdychający z powodu smrodu i smogu, ale wolny. Dzisiaj jesteś więźniem, Ziemia jest płaska, a szczepionki masowo zabijają.

  • Dziękuję za troskę o moje zdrowie. Nadal czuję się osobą spełnioną, zdrowie dopisuje a na biedę nie mogę narzekać. Więżniem nie jestem w przeciwieństwie do Ciebie.

 8. Macie rację, to propaganda. Unia niczego nam nie dała. Te autostrady, miliony na rozbudowę miast, miliardy na dopłaty dla rolników to fatamorgana. To my utrzymujemy całą Europę, a ona bez nas się zawali. Zawsze możemy przyłączyć się do Rosji i Białorusi, dostać taniej gaz i węgiel i żyć jak paniska. Kupimy jeszcze kilka linii lotniczych z Zachodu, zbudujemy centralny port lotniczy i będziemy żyć z biletów na samoloty. A po przekopie Mierzei Wiślanej będziemy drogo sprzedawać bilety na ten kanał bogaczom z Zachodu, którzy masowo będą chcieli wpłynąć na Zalew. Aha, opanujemy światowy rynek produkcji samochodów elektrycznych, zbudujemy w Szczecinie setki promów no i w handlu bronią osiągniemy I ligę handlując naszymi nowoczesnymi łodziami podwodnymi produkowanymi w Radomiu. Śnijcie dalej ten sen o potędze i wolności, której obrony symbolem są partyzanci Macierewicza.

  • rozumiem, że niektórzy ludzie są ułomni, ale skoro masz przynajmniej jeden palec zdrowy, żeby stukać na komputerze – to weź zmien kanał w tv

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick