PSZOK zamknięty do odwołania po pożarze na wysypisku

3
Fot. UM Ostrów
Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Staroprzygodzkiej w Ostrowie Wielkopolskim został zamknięty do odwołania. Taką informację podał w poniedziałek Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami "MZO". Jest to pokłosie niedzielnego pożaru, który wybuchł na składowisku odpadów wielkogabarytowych wysypiska.

Mieszkańcy, którzy chcieliby skorzystać od poniedziałku 3 czerwca z PSZOK-u przy ul. Staroprzygodzkiej w Ostrowie Wielkopolskim, muszą wybrać inną lokalizację. Ten bowiem został zamknięty do odwołania. Przedstawiciele miejskiej spółki, która zarządza punktem, zapraszają do korzystania z tego, zlokalizowanego przy ul. Batorego 35 (wjazd od ul. Lotniczej). Jest on czynny w poniedziałki od 8.30 do 16.30, a od wtorku do piątku od 7.30 do 16.30. W soboty natomiast można z niego skorzystać w godzinach od 8.00 do 13.00.

ZOBACZ NASZĄ RELACJĘ Z POŻARU

Pożar na składowisku odpadów wielkogabarytowych w Ostrowie Wielkopolskim pojawił się w niedzielę o świcie. Pierwsze wozy strażackie były na miejscu po godz. 6.00. Walczyło z nim 40 zastępów straży pożarnej z całego regionu (prawie 160 strażaków). Na miejscu pracowali także strażacy z Poznania i Leszna. Ogień udało się opanować przed południem, a do godz. 21.00 trwało dogaszanie pogorzeliska.

Władze miasta wydały w niedzielę komunikat. Informowały w nim, że „przyczyny pożaru nie są jeszcze znane, ale jednocześnie trwają działania zmierzające do wyjaśnienia okoliczności powstania pożaru”.

Tak płonęło wysypisko śmieci w Ostrowie Wielkopolskim

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Może warto pomyśleć o inwestycji w spalarnię śmieci. Taką z prawdziwego zdarzenia. Widziałam kiedyś taki projekt. Niestety nasza gmina nie była zainteresowana. Prawda jest taka że nie ma miejsca już na te śmieci.
    Kiedy MZO miało audyt ? Czy spełnia wszystkie wymagania i normy ?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick