PSL-Koalicja Polska odkrywa swoje wyborcze karty

6
Kampania wyborcza już na dobre ruszyła, a do wyborów został nieco ponad miesiąc. Poznaliśmy już kandydatów do parlamentu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, a także Koalicji Obywatelskiej. Swoje karty odkryło także Polskie Stronnictwo Ludowe. Na ostrowskim rynku odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiono kandydatów.

CZYTAJ: Kampania wyborcza ruszyła na dobre. Ugrupowania zaprezentowały kandydatów

PSL-Koalicja Polska, czyli Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Kukiz’15 poinformowało, że w okręgu 36 z ich ramienia wystartuje 23 kandydatów. Zaskoczenia nie było. Jedynką na liście jest wieloletni poseł i europoseł Andrzej Grzyb.

CZYTAJ: Koalicja Obywatelska dalej odkrywa karty. „Po czterech latach będzie sporo sprzątania”

Wśród zaprezentowanych wczoraj kandydatów znalazły się także panie. To Beata Kucharska oraz Agnieszka Góralczyk z powiatu pleszewskiego. Na liście ludowców znalazł się także Maciej Wasilewski, starosta pleszewski. Do parlamentu startuje też oczywiście Piotr Walkowski, który w maju ponownie zajął stanowisko posła, wchodząc tym samym w miejsce minister Andżeliki Możdżanowskiej, która otrzymała mandat europosłanki. Kolejnym kandydatem jest Krzysztof Grabowski, aktualny wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

Zaskoczeniem jest pojawienie się osoby Alojzego Motylewskiego, który po nieudanych wyborach samorządowych, postanowił powalczyć w randze ogólnopolskiej.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick