Koalicja Obywatelska dalej odkrywa karty. „Po czterech latach będzie sporo sprzątania”

58
Już wczoraj Koalicja Obywatelska zaprezentowała na ostrowskim rynku troje kandydatów do polskiego parlamentu. Z kolei dopiero dziś obecny poseł starający się o reelekcję na jesień – Jarosław Urbaniak przedstawił na konferencji prasowej swoją kandydaturę w towarzystwie dwóch innych kandydatów - Ewy Dziubki i Rafała Grupińskiego. Czy w tej sytuacji powinniśmy dopatrywać się drugiego dna i wewnątrz partyjnej rywalizacji kandydatów z jednej partii?

Obecny wciąż poseł Jarosław Urbaniak, jak i jest współtowarzysze z dzisiejszej konferencji prasowej – Ewa Dziubka i Rafał Grupiński, nie pojawili się wczoraj na ostrowskim rynku na prezentacji Mariusza Witczaka, Ewy Mateckiej i Mileny Kowalskiej z Koalicji Obywatelskiej. Wczoraj poseł Witczak zapewniał, że sytuacja jest pokłosiem jedynie służbowych obowiązków posła Urbaniaka i jego koniecznością pobytu w Sejmie. To samo potwierdził dziś parlamentarzysta z Ostrowa Wielkopolskiego i także zapewniał, że w partii nie ma żadnej „rywalizacji”. Cała wypowiedź w materiale filmowym. 

Co więc dziś usłyszeliśmy od kandydatów KO do Sejmu? Przede wszystkim kilka propozycji programowych, które szczególnie bliskie są Jarosławowi Urbaniakowi, Ewie Dziubce i Rafałowi Grupińskiemu. Poseł Urbaniak podkreślał konieczność przyjrzenia się polskiemu budżetowi i jego racjonalniejszemu planowaniu. Nie stronił od wyliczania jak głęboka jest „dziura budżetowa”. Z kolei była burmistrz Odolanowa nawiązała do sytuacji polskich nauczycieli i ogólnie oświaty. – To co się dzieje ze zdrowiem psychicznym dzieci i młodzieży jest zatrważające. Wiemy, jak dramatyczna jest sytuacja finansowa samych nauczycieli. Nauczycieli za moment zacznie brakować, już teraz w stolicy brakuje ok. 4 tys. nauczyciel. Młodzi nauczyciele nie chcą zostać w zawodzie, szukają innych pomysłów na życie. Bliskie są mi też sprawy samorządu i wiem co się z nimi teraz dzieje. Niezbyt dobre decyzje rządowe odbijają się na finansach samorządów – zadań jest więcej, a pieniędzy mniej. Musimy zrobić coś, żeby nastała normalność – powiedziała dziennikarzom kandydatka do Sejmu z Odolanowa.

ZOBACZ TEŻ: Kampania wyborcza ruszyła na dobre. Ugrupowania zaprezentowały kandydatów

Rafał Grupiński od lat związany z polskim parlamentem w tegorocznej kampanii wyborczej planuje szczególnie promować wsparcie dla młodych pracowników. Obiecuje, że jeśli KO wygra wybory zaoferuje osobom startującym na rynku pracy dodatek do wynagrodzenia, który pokryje rząd. – Proponujemy system wsparcia w wysokości 600 złotych dodatkowo do najniższych pensji. Zyskuje ten, kto rozpoczyna pracę oraz pracodawca, który nie ponosi tego kosztu jeśli nie jest pewien co do umiejętności pracownika. (…) To system, w którym mocno mówimy, że praca się opłaca. Nagradzamy za chęć do pracy – mówi Grupiński. Dodaje, że w Polsce należy też zadbać o poziom czytelnictwa obywateli, który – według niego – jest dziś zatrważająco niski.  – Przygotowaliśmy też program odnowy czytelnictwa w Polsce. Nie będzie społeczeństwa obywatelskiego, jeśli nie będzie w kraju czytelnictwa. Program rocznie będzie pochłaniał około miliarda, jest rozbudowany, ale m.in. planujemy lekcje głośnego czytania w szkołach, zakupy do bibliotek szkolnych raz w miesiącu na podstawie decyzji dzieci i młodzieży, czy też obowiązek filii bibliotecznych w galeriach handlowych – powiedział na konferencji.

 

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

58 KOMENTARZE

  • A parlamentarzyści ,, dobrej zmiany ” z PIS co zrobili dla Ostrowa ?! Nic nie zrobili przez 4 lata.Nawet KDP które były projektowane przez nasz region – spierniczyli projekty i uzgodnienia które były już do realizacji za poprzedniej władzy ! Wstrzymano fundusze na zbiornik Wielowieś Klasztorna -opóźnili znacznie budowę drogi ekspresowej S11. Takie są fakty – A pisze się brednie.

  • A Lawniczak czy Senator Mikołajczyk tacy zdolni ! Co zrobili dla Ostrowa poza gadaniem o 500+ z naszych podatków. -proszę podać choć jeden przykład. To Oni mieli jako PIS władzę przez 4 lata.

  • Za to kocham Polskę jad, jad, jad .. i można nic nie robiąc czuć się dobrym człowiekiem.

  • Najłatwiej pisać brdnie na temat posła Urbaniaka – mozna tak pisać o parlamentarzystach z PIs – to oni rządzą jako PIS już 4 lata i nie widać żadnych efektów dla miasta i regionu. Czyli można przyjąć, że są jeszcze gorszymi parlamentarzystami od najgrszego – który m. in. zasłużył się obwodnicą S11, ,małą obwodnicą / tzw ramą dla Ostrowa, nowym wiaduktem i innymi inwestycjami wpływającymi na rozwój miasta.A po stronie pis ZERO.

  • Racjonalne pomysły koalicji. A nie tylko jedno – pinsnet + ,i niszczenie naszego kraju . A inwestycje za PIS najniższe od 30 lat.

  • Mialo brakowac 3 tys nauczycieli w Warszawce, dzieci w stolicy nie dostaly sie do elitarnych liceow, w szpitalach ludzie umieraja z glodu, /oczywiscie w Warszawie/, itp, itp.
   A pan posel U zapominal pan skad jest-halo tu ziemia/prowincja/ do posel zbawiciela.
   A pod tym, szkoda jezyk strzepic!!!

  • A Lawniczak czy Senator Mikołajczyk tacy zdolni ! Co zrobili dla Ostrowa poza gadaniem o 500+ z naszych podatków. -proszę podać choć jeden przykład. To Oni mieli jako PIS władzę przez 4 lata.

 1. Wasze sprzątnie Polacy znają aż nadto dobrze . Urbaniak zajmij się pomocą dla pracowników WAGON bo twój koleś Zbyszek nie bardzo sie do tego kwapi . Kolejna sprawa do sądu ! Hanbą okryliście swe lata rządów a raczej nierządów gdzie niszczenie Polski było u was każdego dnia .

 2. Panie Urbaniak kpisz pan z ludzi prosto w oczy mówiąc o braku nauczycieli …a kto jak nie pana ugrupowanie PO/PSL zlikwidowało 1146 szkoł a 47 000 nauczycieli pozbawiło pracy !!! Bezczelność nie zna granic w ustach opozycji . Niech pan powie co dobrego zrobił pan przed totalną porażką przegrywając w wyborach ? NIC !!! a wręcz samo zło !!! Podwyżek nie było końca !

  • Nie rozumiem możesz rozszerzyć? Nie? Akurat pamiętam ze to on próbował cos ze smrodem zrobić

 3. Koalicja Obywatelska idzie do wyborów po wygrana, by później odbudować rządy prawa. Tymczasem w swoich szeregach ma Ewę Dziubkę, tę samą, która będąc burmistrzem Odolanowa nie wpuszczała dziennikarzy na konferencje prasowe odmawiając im prawa dostępu do informacji publicznej. Czy w tym samym kierunku pójdzie po wyborach KO?

  • Nazywanie Mareczka dziennikarzem jest daleko idącym nadużyciem. Należałoby z tego miejsca przeprosić wszystkich dziennikarzy.

  • Dziennikarzy? Od kiedy to coś jest dziennikarzem, nawet jeśli się za dziennikarza uważa? Przecież to sprzedajna…, która za kasę może albo kogoś opluć, albo wynosić pod niebiosa.

  • Postkomunę to mamy teraz w wydaniudziałaczy typu Piotrowicze – Kryże- Jasińscy . . . dawniej PZPR teraz PIS.

  • POSTKOMUNĘ wprowadza nam Sekta PIS z Jarosławem Polskę Zbaw. Tylko głupi i otumanieni nie dostrzegają przewodniej roli jedynie słusznej partii PIS z I Sekretarzem Jak za komuny – Jarosławem Kaczyskim – który decyduje o wszystkim i za wszystkich. Partia fałszu i obłudy. – z dyktatorem JK.

  • Okradają Ci którzy są teraz u władzy -pseudokomisje dobrze platne jak np. Smoleńska Maciarewicza – Premie bo im się należy – gdy przez 8 lat za poprzedniej władzy takich nie było, zmiany szefów spółek skarbu państwa i wysokie odprawy, za państwowe pieniądze prywatne loty polityków i tak dalej – przykłady można by mnożyć, to jest kradzieże biały dzień U

 4. Dziubczenko wstydu nie ma? Wygląda na to, że walka o koryto przyciąga specyficzne osobniki nie mające pomysłu na siebie w życiu codziennym.

  • Widzę, że Ty masz super pomysł na życie – spędzić ja na pisaniu idiotycznych komentarzy. Sam pewnie w życiu niczego nie osiągnąłeś, zżera Cię zazdrość, że ktoś ma odwagę i chęci działania, kiedy Twój szczyt odwagi to wypisywanie anonimowych komentarzy. . . Brak słow. Powodzenia Pani Ewo ! Trzymamy kciuki !

  • Tylko pisowcom nie chodzi o ,, koryto ’ – Oni pracują społecznie traktując działalnośc politycznę jako służbę. To smieszne – tylko widać jak szarpią kasę ,, bo im się należy. Hipokryzja PIS – co innego mówią – a co innego robię / dla nich bizancjum dla motłochu ochłapy.

  • A kto jest teraz przy korycie – i tak kurczowo trzyma się tego koryta ! Czy przypadkiem nie PIS? pozdrawiam

  • Pisowi nie chodzi o koryto – a pieniądze na nowy socjal proponowany przez Koalicję – będzie z tego co zabiererze się nieudacznikom z pis którzy doroboli się majątków w nieuczciwy sposób jako ,, dobra zmiana ” – bo im się należało ? !
   Taka prawda – najlepiej opluwać opozycję – nie widząc fałszu i obłudy obecnej władzy.

 5. Patriota nie zagłosuje na PO. Polska staje się silna. Jak PO wróci do władzy (oby nie) to wznowią proces prywatyzacji. Nigdy więcej PO !

  • To widać po najnizszych inwestycjach od 30 lat za ,, dobrej zmiany ’ To widać po inflacji i cenach w sklepach, drogim paliwie, wysokich opłatach, cenach leków, zadłuzaniu kraju itp itd – mamy silną Polskę – kaczystan – skłóconą z Europą – sąsiadami – ze zniszczoną demokracją, armią, szkolnictem, Rydzykiem i podziałami społecznymi – taka jest po 4 latach ,, silna ’ Polska PIS.

  • Czyli na nawiedzonych populistòw z Sekty PIS -ponieważ ten twór trudno nazwać partia – jest to Kaczyńsko – Rydzykowski sojusz ciemnoty i kłamstwa.

  • Racjonalne pomysły koalicji. A nie tylko jedno – pinsnet + ,i niszczenie naszego kraju . A inwestycje za PIS najniższe od 30 lat.

  • Teraz mamy drodną młodzież z PIS Terlecki, Maciarewicz. Kaczyński, Piotrowicz,Pawłowicz, Kuchciński . . . i inni z demobilu!

 6. Urbaniak ,ty to możesz Posprzątać kibel w domu. Przez 8 lat okradaliscie Polskę nie dając ludziom grosza .PiS chociaż się dzieli.

  • PIS daje ochlapy A sobie wysokie premie stanowiska dla nieudaczników i odprawy.
   A do tego daje nam wysokie ceny – inflację, podwyższa podatki, zadluza Polskę i niszczy demokrację . . .

  • Okradają Ci którzy są teraz u władzy -pseudokomisje dobrze platne jak np. Smoleńska Maciarewicza – Premie bo im się należy – gdy przez 8 lat za poprzedniej władzy takich nie było, zmiany szefów spółek skarbu państwa i wysokie odprawy, za państwowe pieniądze prywatne loty polityków i tak dalej – przykłady można by mnożyć, to jest kradzieże biały dzień

  • Jestem tego samego zdania – opozycja musi posprzątać po 4 ,latach kibeł w domu o nazwie Polska ! Który zgotowali nam oszolomy z PIS

 7. Hejterzy pisowscy w akcji wyborczej – piszą brednie – to metody ,, dobrej zmiany” – fałsz i obłuda „! Mamy tu klasyczny przykład -Tak samo szkalują sedziòw ! A tu opozycję !

 8. Za to Parlamentarzyści z PIS bedący u władzy nie zrobili kompletnie nic dla miasta i regionu. A co miała zrobić opozycja jak pełnię władzy miał PIS i przez 4 lata poza rozdawaniem pieniędzy nie zrpbiono nic w regionie – żadnych efektów.Do tego zniszczono demokrację , szkolnictwo, pogorszyła się służba zdrowia, wzrosły drastycznie ceny i tak dalej – to są efekty rządów nieudaczników i populistów.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick